Reklama

Reklama

Darmowy nawóz, który działa. Rośliny rozkwitną, a plony będą obfite

Chemiczne nawozy są ostatecznością. Chcąc zadbać o kwiaty wcale nie musimy po nie sięgać. Czasami pomoc jest w zasięgu naszej ręki. Domowy nawóz do roślin przygotujemy bez zbędnego wysiłku. Następnym razem, gdy będziemy przygotowywać obiad, nie sprzątajmy. Pomyślmy o naszym ogrodzie.

Aby odżywić kwiaty i rośliny, które znajdują się w naszych domach lub ogrodach, możemy posłużyć się produktami, z których korzystamy na co dzień. Zamiast wyrzucać niektóre odpadki, warto zrobić z nich pożytek i przygotować domowy nawóz do roślin.

Zobacz również: Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie?

Domowy nawóz do roślin: rozkwitną pełnymi kwiatami

Niejednokrotnie zdarza nam się wylać wodę, w której uprzednio ugotowaliśmy makaron. To jeden z największych błędów! Następnym razem zastanówmy się dwa razy, zanim cenną wodę wylejemy wprost do kranu. Znajdujące się w wodzie z makaronu składniki odżywcze nie tylko nawożą, ale dodatkowo karmią rośliny, zapewniając im zdrowy start.

Woda po makaronie jest bowiem obfita w azot, fosfor i potas - składniki, których rośliny potrzebują do wzrostu. Co więcej, skrobia z makaronu, która spłukuje się do wody, może karmić bakterie zawarte w glebie, co w przyszłości pomoże zapobiec chorobom.

Reklama

Zobacz również: Sól Epsom na ślimaki i mszyce: jak stosować?

Woda z makaronu do podlewania kwiatów. Już nigdy jej nie wylejesz

Używanie wody z makaronu do podlewania kwiatów jest tanie, a także przyjazne dla środowiska. W ten sposób ograniczamy bowiem ilość odpadów. Podobną sztuczkę ogrodniczą promował na swojej stronie producent makaronów Barilla z okazji Dnia Ziemi w 2018 roku.

Dzięki zawartości wielu mikroelementów woda po makaronie działa na rośliny jak odżywka. Kwiaty powinno podlewać się nią przynajmniej dwa razy w tygodniu. Co ważne, woda musi dobrze ostygnąć, zanim podamy ją kwiatom.

Zobacz również: Dodaj do wody jeden składnik. Storczyki obsypią się kwiatami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: woda po makaronie | naturalny nawóz przepis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL