Reklama

Domowe sposoby na dolinę łez. Pozbądź się jej na dobre

Dolina łez to kompleks wielu osób. Jej powstawanie wiąże się głównie ze starzeniem organizmu, ale zdarza się, że młode osoby również muszą się z nią borykać. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym można się pozbyć doliny łez w domowym zaciszu. Co trzeba zrobić?

Dlaczego pojawia się dolina łez?

Dolina łez to zagłębienie, które powstaje pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Skóra w tych okolicach odznacza się delikatnością, przez co jest podatna na wszelkie uszkodzenia.

Za przyczynę pojawienia się doliny łez uznaje się przede wszystkim proces starzenia organizmu. Ma na nią wpływ także zmniejszona produkcja elastyny oraz kolagenu. Natomiast w przypadku młodych osób dolina łez może być w głównej mierze powodowana czynnikami genetycznymi.

Do jej występowania przyczynia się także działanie promieniowania słonecznego, palenie papierosów, a także nadmierne spożywanie alkoholu, zaniedbywanie nawadniania organizmu oraz złe nawyki żywieniowe.

Reklama

Jak się pozbyć doliny łez domowymi sposobami?

By pozbyć się doliny łez, można skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja skóry pod oczami domowymi sposobami również może przynieść widoczne efekty.

Chcąc się uporać z doliną łez, warto wypróbować kompres z zielonej lub czarnej herbaty. W ten sposób można dostarczyć skórze wielu niezbędnych składników odżywczych. Za sprawą tego domowego zabiegu kondycja skóry zdecydowanie ulegnie poprawie. Wszystko to za pomocą witamin A, C, K, E oraz z grupy B, a także soli mineralnych.

Widząc pierwsze oznaki doliny łez, do rutyny pielęgnacyjnej warto wprowadzić kompresy z ogórka, który działa rozjaśniająco, a także zmiękczająco oraz nawilżająco. Ogórek odznacza się właściwościami ściągającymi, przez co ujędrnia, a także uelastycznienia skórę. W walce z doliną łez sprawdzi się więc idealnie. Ponadto plasterki ogórka mogą zmniejszyć opuchliznę pod oczami oraz przynieść ukojenie zmęczonej skórze. 

Sprawdzić się mogą także okłady z surowego ziemniaka. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne oraz zmniejszające opuchliznę. Do tego ziemniak jest w stanie poprawić krążenie w okolicach oczu.

***

Zobacz także:

Zmarszczki na dekolcie: Domowe sposoby na ich redukcję

Wypadanie włosów świadczy o niedoborach. Cynk, żelazo i biotyna – najważniejsze trio dla włosów

Zespół żółtych paznokci. Kolor to jedna z trzech wskazówek

 


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy