Reklama

Domowe sposoby na muchy. Posadź te rośliny i pozbądź się ich na dobre

Latające nad głową muchy to istne utrapienie. Wiele osób sięga po sklepowe preparaty, by się ich pozbyć. Okazuje się, że można sobie z nimi poradzić w naturalny sposób. Wystarczy posadzić te rośliny, by cieszyć się letnim wypoczynkiem bez brzęczących much.

Jak odstraszyć muchy?

Latające muchy potrafią popsuć humor i stać się nie do zniesienia. W związku z tym wiele osób sięga po chemiczne preparaty i rozwiesza lepy, by chociaż trochę zminimalizować problem. Muchy nie lubią pewnych zapachów. Warto więc posadzić rośliny uwalniające aromaty, które skutecznie odstraszają muchy. 

Zobacz także: Jakich roślin nie lubią mrówki?

Jakie rośliny odstraszają muchy?

W odstraszeniu much pomocna będzie lawenda wąskolistna. Jej kwiaty intensywnie pachną, a wydzielany zapach nie podoba się zarówno muchom, jak i komarom i kleszczom. 

Reklama

Podobnie na muchy zadziała pelargonia pachnąca oraz wawrzyn szlachetny nazywany drzewem laurowym. 

Chcąc się pozbyć much, warto również przemyśleć posadzenie mięty pieprzowej oraz bazylii pospolitej. Ich zapach skutecznie zniechęci muchy i odstraszy je na dobre. Poza tym muchy nie przepadają za intensywnym zapachem palczatki cytrynowej zwanej trawą cytrynową oraz goździka sinego

Rośliny te nie tylko pomagają w walce z muchami, ale w dodatku pięknie się prezentują i stanowią element dekoracyjny. 

Zobacz także: Pluskwy łóżkowe: Jak rozpoznać? Jak się ich pozbyć?

Domowe sposoby na muchy

Oprócz posadzenia roślin można wykorzystać inne domowe sposoby na muchy. Owady te nie lubią również zapachu wanilii, więc by się ich pozbyć z domu, warto na stole zostawić otwarty słoiczek z olejkiem zapachowym. 

Można również zastosować ocet jabłkowy. Wystarczy wlać go do małych pojemników i rozstawić na parapetach. Dodatkowo warto wykorzystać butelkę z atomizerem i rozpylać ocet rozcieńczony z wodą w pomieszczeniach. Dzięki temu w łatwy sposób można się pozbyć tych nieproszonych gości. 

Otwarte okna i drzwi to dla much zaproszenie do środka, z którego chętnie korzystają. Można jednak skutecznie zniechęcić muchy do zadomowienia się w naszych czterech kątach. W tym celu warto wykorzystać saszetki z aromatycznymi ziołami, takimi jak mięta, tymianek czy rozmaryn i umieść je w pobliżu drzwi i okien.  

Pomocne mogą się okazać również plastikowe torebki wypełnione wodą. Należy zawiązać je na supeł i umieścić w okolicy drzwi i okien. Najpierw jednak trzeba mieć pewność, że woda z nich nie wycieka. 

W tym przypadku owady odstraszy optyczny efekt. Woda rozproszy promienie słoneczne, a to nie przypadnie do gustu muchom. 

Zobacz także: Jak pozbyć się myszy i innych gryzoni z domu?


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama