Dostępne na każdą kieszeń strategie organizacji pralni

Pralnia to swoista strefa zrzutu, w której zbieramy ubrania, buty, środki czystości i inne przedmioty z całego domu. Często spotykany w niej bałagan może doprowadzić do prawdziwego bólu głowy. Z tego też powodu postanowiliśmy pomóc wam w uporządkowaniu panującego tam chaosu i skutecznym zorganizowaniu miejsca do pracy. Oto kilka pomocnych rad.

pranie
pranie© Photogenica

Pomysłowe przechowywanie

żelazko
© Photogenica

Pojemniki z detergentami, środkami czystości i odplamiaczami często okazują się wyjątkowo nieporęczne i zajmują bardzo dużo miejsca. Dlatego też warto zastąpić je przezroczystymi, szklanymi pojemnikami lub dozownikami płynów, które nadadzą naszej pralni oryginalnego wyglądu i (co ważniejsze) funkcjonalności. Po wypełnieniu pojemników oznacz je odpowiednimi etykietkami - dzięki temu wszystko będzie znakomicie zorganizowane.

Łatwe prasowanie

Deski do prasowania potrafią zajmować wyjątkowo dużo miejsca w naszej pralni. Dobrym pomysłem będzie pozbycie się ich rozkładanych wersji i skorzystanie z bardziej poręcznego rozwiązania. Wystarczy wyposażyć się w kawałek sklejki lub płytę wiórową, przypiąć do niej stary ręcznik, a następnie owinąć złączenie kawałkiem tkaniny. Otrzymaną w ten sposób deskę możesz rozłożyć na dowolnym blacie ,a gdy nie jest potrzebna schować w szafie lub kącie pomieszczenia.

Tablica suchościeralna

Nad naszą pralką lub suszarką powinna pojawić się tablica suchościeralna. Jest to pomysłowe rozwiązanie, które pomoże nam notować ważne informacje np. na temat sposobu mycia, prania, czasu wyschnięcia lub konieczności uzupełnienia jakiegoś elementu garderoby. Ciekawym pomysłem będzie również przylepianie naklejek lub karteczek samoprzylepnych bezpośrednio na pralce.

Dokładne przeglądanie kieszeni

Rodzice wiedzą, że w kieszeniach spodni ich dzieci można znaleźć wiele rzeczy, które podczas prania mogą zniszczyć ubrania. Przygotuj specjalne miejsce dla znalezionych w nich długopisów, drobnych monet i innych przedmiotów. Odzyskane rachunki lub paragony powieś w widocznym miejscu za pomocą spinaczy do ubrań, natomiast resztę przedmiotów umieść w przygotowanych wcześniej pojemnikach. Pomoże to w ich późniejszym odnalezieniu oraz uchroni nasze pranie przed niespodziewanymi zabrudzeniami.

Miejsce na wieszaki

Wieszaki są koniecznym wyposażeniem każdej pralni. Jednak bez stałego miejsca zawieszenia, mogą łatwo stać się prawdziwym utrapieniem. Dlatego warto zamontować na jednej ze ścian specjalną szynę, uchwyty na ręczniki lub karnisz. Pomoże nam to łatwo zapanować nad "niesfornymi" wieszakami oraz oszczędzi odrobinę miejsca w naszych szafach.

Organizacja miejsca pracy

pranie segregacja
© Photogenica

Musisz zapanować nad mnóstwem brudnych ubrań i przekształcić je w zorganizowane stosy. Pomocny mogą okazać się tu specjalny regał. Wystarczy wygospodarować kilka półek i odpowiednio je opisać. Możesz przygotować również specjalne kosze. Przypisz jeden kosz dla każdego członka rodziny, dzięki czemu będziesz wiedzieć, w które miejsce powinno trafić pranie. Możesz wydzielić również specjalne miejsca na ubrania białe, kolorowe oraz delikatne tkaniny. Możliwości organizacyjne są nieograniczone!

Poręczna deska do prasowania

Zawieszona na ścianie deska do prasowania to niezwykle poręczne rozwiązanie. Dzięki niemu nie będzie nam ona przeszkadzać, jednocześnie stale będąc w zasięgu ręki. Na samym początku włóż kawałek drewna w ramę i pomaluj go na kolor, który pasował będzie do reszty pomieszczenia. Do deski przymocuj kilka haczyków, a następnie zawieś ją na ścianie przy pomocy specjalnych uchwytów.

Pomysłowe sznurki na ubrania

Jeżeli nie chcesz mieć problemów z nieporęczną, stojącą suszarką na ubrania możesz zawsze skorzystać z pomocy linek. To prosty i ekologiczny sposób na szybkie suszenie prania. Możesz również własnoręcznie stworzyć specjalne sznurki, które nie będą wymagały spinaczy. Wystarczy spleść z sobą dwa kawałki linki, a następnie umieścić nasze koszulki, bieliznę, szaliki i inne elementy garderoby w przestrzeniach między nimi.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas