Dwa składniki pomogą ci schudnąć. Ten koktajl to istne złoto

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Koktajle, smoothie to idealna opcja na wiosenne i letnie dni, zwłaszcza gdy pragniemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Spośród wielu kombinacji składników warto wybrać buraka i banana. Dlaczego akurat te dwa składniki razem tworzą istny napój bogów?

Koktajle to świetny pomysł na wiosenne i letnie dni
Koktajle to świetny pomysł na wiosenne i letnie dni 123RF/PICSEL

Dziwne połączenie buraka i banana? Smak cię zadziwi!

Wiosna i lato to bogactwo warzyw i owoców. To idealny czas na wzbogacenie naszej diety o rozmaite witaminy i minerały, które kryją się właśnie w warzywach i owocach.

Jednym z koktajli, który nie dość, że dostarczy nam wielu cennych składników, to jeszcze wpłynie na proces odchudzania jest ten wykonany z buraka i banana. Choć połączenie tego owocu z warzywem może wydawać się dziwnym połączeniem, ale nie dość, że niesie same korzyści dla naszego organizmu, to jego smak może zaskoczyć.

Bogactwo niedocenianego buraka i słodycz sycącego banana. Połączenie idealne

Buraki są jak superbohaterowie wśród warzyw. Niedoceniony burak, który często pomijany jest w codziennej diecie, zawierana azotany, które zwiększają przepływ krwi do mięśni. Może to pozytywnie wpłynąć na aktywność fizyczną i zapobiec zmęczeniu.

Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, pomagając mięśniom przygotować się do działania, a nawet wpłynąć na regenerację po treningu.

Zarówno liście, jak i korzenie buraków są bogate w składniki odżywcze, w tym w przeciwutleniacze, które zwalczają uszkodzenia komórek i zmniejszają ryzyko chorób serca. Są jednym z niewielu warzyw zawierających betalainy, silne przeciwutleniacze, które nadają burakom żywy kolor. Betalainy zmniejszają stany zapalne i mogą pomóc chronić przed rakiem i innymi chorobami.

Wiosną i latem warto korzystać z bogactwa warzyw i owoców
Wiosną i latem warto korzystać z bogactwa warzyw i owoców 123RF/PICSEL

Buraki są bogate w błonnik i sprzyjają rozwojowi dobrych bakterii w jelitach. Posiadanie dużej ilości zdrowych bakterii w układzie pokarmowym pomaga zwalczać choroby i wzmacniać układ odpornościowy, co dodaje nam także energii na cały dzień. Błonnik poprawia także trawienie i zmniejsza ryzyko zaparć.

Banany z kolei zawierają mnóstwo łatwo przyswajalnych węglowodanów i naturalnych cukrów, które zapewniają szybki zastrzyk energii. Dzięki dużej dawce potasu banany mogą zapobiegać skurczom i zapewniać płynne funkcjonowanie organizmu.

Dodatkowo znane są z tego, że dobrze zaspakajają głód, co jest dość istotne w trakcie odchudzania. Banany zawierają niezbędne składniki odżywcze, które mogą między innymi poprawić zdrowie serca podobnie, jak buraki i tak samo jak one pomagają w kontrolowaniu ciśnienia krwi, a nawet ich spożywanie może wpłynąć korzystnie na poprawę naszego nastroju.

Dlatego połączenie banana i buraka w jednym koktajlu może działać niczym tarcza ochronna dla naszego organizmu, a dodatkowo wspomóc proces odchudzania.

Jeżeli chcemy urozmaicić nasz płynny posiłek, do smoothie możemy dodać także jagody, które są również bogate w przeciwutleniacze, takie jak antocyjany i mają właściwości przeciwzapalne. Mogą pomóc złagodzić bolesność i stany zapalne mięśni, ułatwiając powrót do zdrowia, co jeszcze wzmocni działanie buraka i banana.

"Ewa gotuje": Koktajl z kiwi, bananów i pomarańczyPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas