Reklama

Działaj, zanim będzie za późno. Wystarczy już jeden grejpfrut

Pomrowy to ślimaki bez skorupy, które swoim wyglądem nie zachęcają do bliższego obcowania z tym mięczakiem. Ale nie to jest jednak najgorsze, gdyż pomrowy są ogromnymi żarłokami uzurpującymi sobie prawo do zjadania roślin z naszych ogródków. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, dzięki któremu pozbędziesz się tych niechcianych gości.

Pomrowy pojawiają się w niemal każdym ogrodzie, gdyż to doskonałe miejsce na napełnienie ich brzuszków. Bezwstydnie obgryzają rośliny, niszcząc tym samym kwiaty i warzywa, które ogrodnicy skrupulatnie pielęgnują każdej wiosny.

W potyczce z pomrowami możemy wyjść jednak z tarczą, o ile skorzystamy z pewnego prostego sposobu. W tym celu naszą bronią będzie grejpfrut.

Grejpfrut w walce z pomrowami

Ślimaki są bardzo podatne na różnego rodzaju aromaty i kiedy poczują ulubioną woń, swoim ślimaczym tempem lgną do jej źródła. Jednym z doznań sensorycznych, działających na pomrowy jak magnes, jest właśnie grejpfrut, a w zasadzie znajdujące się w nim olejki eteryczne.

Reklama

Przekrojony na pół grejpfrut kładziemy w ogrodzie i czekamy, aż swoim zapachem przyciągnie naszych niechcianych gości. Kiedy odpowiednia liczba ślimaków zjawi się przy owocu, delikatnie przełóż je do kartonu i przenieś mięczaki z dala od swojej zielonej oazy.

Czytaj także: Karton po mleku i trzy tanie składniki. Niezawodna pułapka na ślimaki

Miedź - bariera dla ślimaków

Kto nie ma miedzi, ten na... siedzi - brzmi popularne powiedzenie. Ale dziś przecież nie o pieniądzach, lecz o uporczywych ślimakach. Mimo to wspomniana miedź ma bardzo dużo wspólnego z tematem odstraszenia ślimaków z ogrodu.

Pomrowy mające styczność z miedzią doznają pewnego rodzaju porażenia, zatem jak tylko mogą, unikają kontaktu z tym pierwiastkiem. Jeśli umieścimy miedź w ogrodzie, ślimaki z pewnością będą go omijać szerokim łukiem. Jak się do tego zabrać?

Wystarczy, że kupisz samoprzylepną folię miedzianą, którą umieścisz na doniczkach i rozsadnikach. Jeśli posiadasz niewielkie ogrodzenie chroniące rośliny przed wiatrem - również w tym miejscu przyklej folię.

Folia miedziana podziała na ślimaki niczym pastuch elektryczny, ale tym samym nie wyrządzając im krzywdy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ślimak | ogród

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy