Dzięki tej miksturze pozbędziesz się gołębi z balkonu. To skuteczny babciny sposób

Zazwyczaj gołębie na balkonie nie są mile widziane, a próby ich odstraszania nie zawsze są udane. Istnieje jednak babciny sposób, który może skutecznie pomóc w odstraszeniu tych nieproszonych gości. Wystarczy przyprawa, która znajduje się w większości kuchni.

Jak odgonić gołębie z balkonu?
Jak odgonić gołębie z balkonu?123RF/PICSEL

Gołębie na balkonie - jak sobie z nimi radzić?

Dość często zadomawiają się na balkonie, ale można temu skutecznie zapobiegać.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że zgodnie z przepisami założonych przez nich gniazd z pisklętami nie można usuwać. Prawo stanowi również o ich częściowej ochronie.

Wielu chroni się przed gołębiami za pomocą siatki. Do tego często stosowane są atrapy drapieżnych ptaków, a także kolorowe wiatraczki, czy też reklamówki. Rozwiązaniem są również kolce na balustradzie. Muszą być one jednak gumowe bądź sylikonowe, by nie okaleczały gołębi.

Babciny sposób na gołębie. Pomoże skuteczna mikstura

Gołębie na balkonie to zmora mieszkańców dużych miast, w których zadomowiły się na dobre. Liczebność tych dziko żyjących ptaków jest wysoka, a więc niestosowanie sposobów odstraszających gwarantuje ich obecność na balkonie. To dla ich idealna przestrzeń do zakładania gniazd.

Poznaj sposoby na to, jak pozbyć się gołębi
Poznaj sposoby na to, jak pozbyć się gołębi123RF/PICSEL

Gołębie nie przepadają za pewnymi zapachami. W związku z tym warto wypróbować miksturę z dodatkiem przypraw, które zdecydowanie nie przypadły im do gustu. Mowa o pieprzu i sproszkowanej papryczce chili. Jedną z nich wystarczy dokładnie wymieszać z wodą, a następnie tak przygotowaną mieszanką spryskać balkon i gotowe.

Ten babciny sposób jest niezwykle skuteczny i potrafi na dobre zniechęcić gołębie do odwiedzania spryskanych miksturą miejsc. Czynność tę należy jednak regularnie powtarzać, by intensywność zapachu była na wysokim poziomie.

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas