Reklama

Reklama

Genialny patent, który powinien znać każdy właściciel żelazka

Po kilku prasowaniach na powierzchni stopy urządzenia mogą pojawić się ślady spalenizny. Te mocno przywierają do podłoża, topią się i niszczą ulubione ubrania. Na szczęście istnieje prosty i tani sposób na pozbycie się problemu.

Po tabletki przeciwbólowe, jak sama nazwa wskazuje, sięgamy wtedy, gdy coś nas boli. Są w każdej domowej apteczce i przydają się w najmniej oczekiwanych momentach. Okazuje się jednak, że walka z migreną nie jest ich jedynym zastosowaniem. 

Niekonwencjonalnym pomysłem na wykorzystanie popularnego leku podzieliła się internautka. Ci, którzy już spróbowali tej metody, dziękują jej za genialną poradę. Wystarczy chwila, by pozbyć się najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń.

W tym przypadku chodzi o przypalone żelazko. Choć wydaje się już bezużyteczne – z łatwością można je uratować.

Reklama

Nie tylko na ból głowy

Problem pojawia się najczęściej w momencie, gdy prasujemy nowe ubrania lub przypadkowo ustawimy zbyt mocne grzanie. Niektóre elementy nie wytrzymują kontaktu z wysoką temperaturą i zaczynają się topić. Wtedy na stopie żelazka pozostaje ciemna i twarda warstwa spalenizny. Jak się jej pozbyć?

I tu wracamy do wspomnianego leku. Użytkowniczka forum dyskusyjnego zdradziła swój patent na usunięcie zabrudzeń. Używa do tego tabletki (nie kapsułki) paracetamolu, którą rozpuszcza na delikatnie podgrzanym żelazku, a następnie ściera czystą szmatką.

Zabrudzenie znika w mig, a urządzenie może nam dalej służyć.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli zdecydujesz się wypróbować tę metodę, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwo. Żelazko nagrzej, ale po chwili wyłącz z prądu. Przydatne będą również specjalne rękawice, które nie przepuszczają ciepła. W przypadku stopy teflonowej istnieje ryzyko zarysowania powierzchni, dlatego trik ten bardziej nadaje się do urządzeń o wykończeniu stalowym lub ceramicznym.

Po każdym czyszczeniu włącz żelazko i przeprasuj nim fragment starej tkaniny. Osiądą na niej ewentualne resztki brudu i aspiryny. Prawdopodobnie na jednej tabletce się nie skończy – internautka mówi o 3-4 sztukach.

Darmowy program – rozlicz PIT 2020

***
Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje