Reklama

Idealne miejsca dla roślin

Nie wszystkie kwiaty lubią stać na parapecie. Niektóre popularne gatunki za zmianę stanowiska odwdzięczą się, rosnąc zdrowo i pięknie.

Gardenia - kapryśna piękność

Ustaw roślinę: w pokoju wychodzącym na północ lub wschód. Miejsce jasne, ale nienasłonecznione. Pielęgnuj: nie przestawiaj gardenii. Podlewaj ją tylko odstaną wodą.

Kroton - ciekawie wybarwiony

Ustaw roślinę: dość blisko okna - roślina potrzebuje dużo światła, by pięknie zmienił się kolor liści. Pielęgnuj: dbaj, by kroton nie stał w przeciągu. Podlewaj miękką wodą.

Skrzydłokwiat - ładny i niewymagający

Ustaw roślinę: daleko od okna, bo doskonale radzi sobie z półcieniem. Potrzebuje jednak ciepła. Pielęgnuj: systematycznie i obficie podlewaj, bo skrzydłokwiat więdnie nawet przy lekkim przesuszeniu.

Filodendron - okazały i efektowny

Ustaw roślinę: w jasnym, ale nienasłonecznionym miejscu. W zbyt jasnym - liście żółkną, natomiast w zbyt zaciemnionym - ciemnieją. Pielęgnuj: pozwól ziemi lekko przeschnąć przed podlewaniem.

Reklama

Paproć - popularna i rozłożysta

Ustaw roślinę: najlepiej - zawieś! W lekkim półcieniu, czyli np. w oddaleniu od okna zachodniego.

Pielęgnuj: mocno nawilżaj - otoczenie i podłoże paproci.

Peperomia - ozdobiona mozaiką

Ustaw roślinę: na parapecie okna wychodzącego na północ lub wschód. Pielęgnuj: podlewaj roślinę bardzo oszczędnie, bo jej korzenie mogą zgnić w zbyt mokrej glebie.

Cissus - tolerancyjne pnącze

Ustaw roślinę: gdzie chcesz! Cissus umie zaadoptować się do niemal wszystkich "warunków świetlnych". Pielęgnuj: podlewaj go tym obficiej, im cieplej jest w pomieszczeniu. Zawsze wylewaj wodę z podstawki.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | Dom | rośliny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy