Reklama

Ile zapłacisz za sprzątanie mieszkania przed świętami? Oto aktualne stawki

Świąteczne porządki to w wielu polskich domach nieodzowny element przygotowań do Bożego Narodzenia. Wielkie sprzątanie uwzględnia nie tylko czyszczenie podłóg czy ścieranie kurzu, ale również mycie okien i - w razie konieczności - pranie dywanów. Nie każdy jednak ma czas, by samodzielnie wziąć się za porządkowanie mieszkania. Na szczęście można to zlecić profesjonalistom. Jakie są stawki za sprzątanie? Odpowiadamy.

Ile za godzinę sprzątania w 2023 roku? Tyle musisz zapłacić profesjonalnej sprzątaczce

Sprzątanie mieszkania przed świętami nie należy do prostych zadań. Nierzadko lista rzeczy wymagających czyszczenia jest naprawdę długa. Prysznic, wanna, umywalka, piekarnik, mikrofalówka czy okap kuchenny to tylko niektóre ze sprzętów, o których czystość należy zadbać. Do tego dochodzi konieczność umycia okien i podłóg, starcia kurzy czy zadbania o ogólny porządek w poszczególnych pomieszczeniach. 

Nic dziwnego, że wiele osób może czuć potrzebę zlecenia świątecznych porządków w mieszkaniu profesjonalistom. Jak prezentują się stawki za sprzątanie w 2023 roku? 

Reklama

Okazuje się, że wiele zależy od wielkości mieszkania. Przy trzech pokojach, kuchni i łazience całościowy koszt 4-godzinnego sprzątania może wynieść około 230-250 zł. Wobec tego godzinowa stawka sprzątaczki wynosi około 60 zł. Nie jest to dolna granica – na różnych portalach z prywatnymi ogłoszeniami można znaleźć oferty sprzątaczy rozpoczynające się od 30-40 zł za godzinę.

Warto pamiętać, że niektóre firmy sprzątające mogą pobierać opłaty za dodatkowe usługi, takie jak czyszczenie okien lub piekarnika czy pranie dywanów. Koszt poszczególnych dodatkowych czynności przeważnie nie przekracza 50 zł. 

Przykłady cen najpopularniejszych usług oferowanych przez firmy sprzątające

Na rynku działa wiele profesjonalnych firm oferujących kompleksowe sprzątanie. Jak prezentują się ceny najpopularniejszych usług, takich jak mycie okien, pranie dywanów oraz czyszczenie okapu i piekarnika? Wygląda to następująco: 

  • za mycie okien zwykle trzeba zapłacić od 15 do 30 zł (za jedno okno, cena zazwyczaj jest uzależniona również od jego wielkości); 
  • za pranie dywanów firmy sprzątające mogą inkasować około 10 zł za metr kwadratowy (cena może się różnić w zależności od liczby i rozmiarów dywanów); 
  • czyszczenie okapu wiąże się z kosztem około 30-40 zł
  • za czyszczenie piekarnika należy zapłacić około 40-50 zł

Cenniki firm sprzątających mogą się różnić. Od czego to zależy? Zazwyczaj od renomy danego przedsiębiorstwa – jeśli działa dłużej na rynku, to wówczas może pochwalić się większą liczbą zadowolonych klientów. Tym samym ceny częściej polecanej firmy są zazwyczaj wyższe. 

Co więcej, stawki za sprzątanie różnią się również w zależności od wielkości danej miejscowości. W dużych miastach, gdzie tego typu usługi są popularniejsze, kwoty mogą być znacznie większe.

Jak nie dać się oszukać wybierając firmę sprzątającą?

Osoby chcące zatrudnić pomoc do domowych porządków mogą odczuwać pewne obawy. Niekiedy zdarzają się trudne sytuacje, w których oszuści pobierają pieniądze za sprzątanie, a następnie nie przystępują do realizacji zlecenia. 

Dlatego przed zatrudnieniem ekipy sprzątającej warto zaznajomić się z opiniami na temat konkretnej firmy i porównać je ze sobą. Nie zaszkodzi również zapytać o konkretne referencje jeszcze w trakcie uzgadniania zlecenia. 

Poszukując rzetelnych sprzątaczy, można zasięgnąć rady u znajomych. Być może oni korzystali z tego typu usług i mogliby kogoś polecić? W ten sposób można uniknąć ewentualnych problemów wynikających ze współpracy z nieuczciwą firmą.

Przeczytaj też:

Ile zapłacimy za sprzątanie mieszkania? Cena będzie zależeć od kilku czynników

Ile kosztuje sprzątanie domu? Czyszczenie za pieniądze już nie takie tanie

Usuwa brud i zaschnięty tłuszcz. Jeden produkt wysprząta dom na błysk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | firma sprzątająca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama