Reklama

Jak dobrać buty do spodni?

Buty są ważnym elementem naszej garderoby. Nie tylko chronią nasze stopy, ale też dopełniają całości ubioru. Źle dobrane mogą zaburzyć odbiór naszej sylwetki i optycznie skrócić nam nogi. Stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada, jakie buty pasują do różnych modeli spodni.

Wybierając obuwie odpowiednie do spodni, powinnyśmy kierować się nie tylko modą, ale również wygodą. Nie powinno to być trudne, ponieważ kobiety odchodzą od niewygodnych butów i wysokie szpilki zastępują innymi modelami.

Spodnie z prostą nogawką, które wypierają popularne od wielu lat skinny, nie eksponują łydki. Aby więc uzyskać efekt smukłych nóg, powinno się je zestawiać z butami z szerszą cholewką. Stylistka proponuje kowbojki lub tzw. "ugly shoes".

Ubierając się w spodnie palazzo, czyli takie z szeroką nogawką, musimy pamiętać, że dodają nam one ciężkości. Można ją zbalansować butami na wyższym obcasie, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Również w tym przypadku sprawdzą się "ugly shoes".

Jeśli zdecydujemy się na chinosy, to oprócz odpowiedniego doboru obuwia, musimy też zadbać o pozostałe elementy garderoby. Dzięki temu proporcje naszej sylwetki nie zostaną zaburzone. Dobrym rozwiązaniem będzie np. luźna marynarka. Dresowe chinosy możemy połączyć z tenisówkami lub, wzorem Madonny, ze szpilkami.

Stylistka Ewelina Rydzyńska zaprosiła do studia "Dzień Dobry TVN" trzy modelki, które zaprezentowały różne stylizacje. Obejrzyj poniższy materiał.

Reklama
x-news/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty | spodnie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy