Reklama

Reklama

Jak dobrze uprać jedwab, wełnę i ubrania sportowe?

Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Wełna. W pralce pierz na lewą stronę. Do prania możesz dodać dwie łyżki gliceryny do ostatniego płukania. Nada miękkość. Nie wyżymaj, tylko zawiń delikatnie w ręcznik i pozbądź się nadmiaru wody. Rozłóż swetry płasko na ręczniku.

Jedwab. Pierz ostrożnie, bez wybielaczy, delikatnymi środkami piorącymi. Nigdy nie namaczaj jedwabnych ubrań! Do ostatniego płukania dodaj łyżeczkę cukru – jedwab będzie bardziej mięsisty.

Sportowe ubrania. Nie używaj silnych detergentów i płynów zmiękczających, aby nie uszkodzić struktury materiału. Nie susz w suszarkach, nie prasuj i nie wybielaj, nie namaczaj przed praniem. Pierz według instrukcji na metce.

Reklama

Eko

Proszek do prania: wymieszaj po szklance naturalnych płatków mydlanych, sody oczyszczonej, boraksu i przechowuj w słoiku. Do pralki sypiemy 1-2 łyżki stołowe preparatu. Dla zapachu dodawaj 15 kropli olejku eterycznego (do pojemnika na płyn zmiękczający).

Płyn do zmiękczania tkanin: 2 szklanki octu połącz z 2 szklankami sody i 4 wody.Wymieszaj. Do prania dodawaj 1/4 roztworu do ostatniego płukania.

Wybielacz do ubrań: szklanka wody i łyżka sody (polej włożone do pralki ubrania).

S.O.S

Zafarbowała koszula? Namocz ją na 4-5 godzin w wodzie z odplamiaczem lub octem. Lub upierz ponownie z odbarwiaczem (kupisz w sklepie, np. Dr. Beckmann, ok. 8 zł).

Plama z oleju? Posyp ją talkiem w proszku i zostaw na noc, potem upierz jak zawsze.

Ślady podkładu na kołnierzyku? Ocet i wodę (1:1) zmieszaj, nałóż na plamę i zostaw na 30 minut. Potem upierz.

Krew – niewielką ilość wody utlenionej wylej na plamę i zostaw na 30 minut, potem wypierz.

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje