Reklama

Reklama

Jak odświeżyć wygląd ścian w mieszkaniu

Oryginalnie pomalowana lub ozdobiona wygląda naprawdę pięknie! Ale to nie wszystko. Może sprawić, że wnętrze wyda się większe, wyższe, bardziej przytulne. A co ważne, ta metamorfoza niewiele kosztuje!

Fototapeta jak wielki kwiat

Jak stworzyć iluzję, że pomieszczenie jest większe i bardziej przestrzenne? Wykorzystaj wracającą do łask fototapetę, najlepiej przedstawiającą obiekty w powiększeniu, np. kwiatowe płatki. Taka ozdoba daje efekt trójwymiarowości, sprawia że wnętrze jest bardziej oryginalne oraz nowoczesne.

Tapeta w roli zagłówka

Nie musisz wydawać fortuny, aby zmienić sypialnię w barokowe wnętrze, pełne przepychu i wytworności. Wystarczy rolka tapety, trochę kleju i mała puszka farby akrylowej, aby optycznie poszerzyć np. sypialnię. Papierowa ozdoba przyjemnie ociepla chłodną ścianę, a gdy się zniszczy...łatwo wymienisz ją na nową i to bez odnawiania całego pomieszczenia.

Reklama

Deseń retro... malowany wałkiem

Tak pomalowana ściana wygląda jak oklejona tapetą, a pomieszczenie wydaje się wyższe. Odmienione wnętrze idealnie współgra z drewnianymi meblami, zarówno w fantazyjnym, jak i w prostym stylu. Paski z łatwością namalujesz sama. Weź wałek z krótkim włosem i obwiąż sznurkiem w kilku miejscach. Tam, gdzie chcesz, by powstały szersze białe paski, zawiąż kilka sznurków obok siebie.

Kwiatki z szablonu

Taka dekoracja sprawdzi się na ścianie, przy której stoi stół lub stolik. Delikatny deseń nie tylko zdobi, dzięki niemu drobne zabrudzenia będą mniej widoczne. Szablony kupisz w marketach budowlanych lub w sklepach internetowych, np.: szabloneria.pl, deco-strefa.com.pl

Lekcja ozdabiania

Przyłóż szablon do ściany. Sprawdź, czy się układa i wygładź załamania. Przyklej do ściany. Pomaluj wzorki. Wypełnij farbą wszystkie elementy szablonu o tym samym kolorze np. listki, gałązki.

Do nowego koloru użyj nowego pędzelka. Poczekaj, aż farby wyschną i delikatnie odklej szablon.

Radosne naklejki

Gotowe do przyklejenia wodoodporne wzorki np. kaktusy, to świetny sposób na szybką metamorfozę, która ożywia wnętrze. A w kolorowej, radosnej kuchni przyjemniej przygotowuje się posiłki. Zanim ozdobisz ścianę naklejkami, dobrze ją umyj i wytrzyj do sucha.

Lekcja ozdabiania

1. Na dużym arkuszu narysuj ołówkiem połowę szablonu do zagłówka. Wytnij.

2. Odetnij pas tapety nieco dłuższy niż wysokość zagłówka. Przewróć tapetę na lewą stronę, do brzegu przyłóż szablon, odrysuj, wytnij – to pół zagłówka.

3. Do wyciętej połówki zagłówka przyłóż drugi pas tapety i dopasuj wzór. Sklej taśmą, przewróć na lewą stronę, przyłóż szablon do brzegu niewyciętej części, odrysuj i wytnij.

4. Na ścianie wyznacz środek łóżka i zagłówka. Za pomocą poziomicy narysuj ołówkiem pionową linię.

5. Rozklej połówki zagłówka. Najpierw posmaruj klejem jedną część tapety, przyłóż do pionowej linii na ścianie i przyklej równo z nią. Tak samo zrób z drugą połową.

6. Na koniec ozdób zagłówek wykończeniową ramą. Akrylową farbą, dobraną pod kolor tapety, namaluj wokół jej brzegów szerokie obramowanie.

Naj
Dowiedz się więcej na temat: tapeta | odnowa ścian

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje