Reklama

Jak poczuć większą bliskość w związkach na odległość?

Związki na odległość są coraz bardziej powszechne. Pomimo licznych możliwości komunikowania się, które mamy do dyspozycji, czasem ciężko jest zachować poczucie bliskości z osobą, z którą dzielą nas setki lub tysiące kilometrów. Bycie w związku na odległość wymaga znacznie większego zaangażowania, cierpliwości i siły, aby utrzymać poczucie bliskości. Nie oznacza to, że związki tego typu nie mogą się udać, ponieważ tysiące ludzi udowadniają, że da się tego dokonać. Jeśli problem związku na odległość jest ci znany, przeczytaj poniższe 10 rad, które pomogą ci poczuć większą bliskość ze swoim partnerem nawet, jeśli znajduje się on setki kilometrów od ciebie.

Nie bądź technofobem

Nie bój się zrobić maksymalnego użytku z dostępnej ci technologii. Możesz pisać smsy, maile, komunikować się za pomocą Skype czy swojego profilu na Facebooku. Skype jest prawdopodobnie najlepszy, bo pozwala prowadzić rozmowę twarzą w twarz. Jeśli nie czujesz się pewnie, jako użytkownik nowych zdobyczy technologicznych, poproś kogoś o pomoc. Udogodnienia tego typu mogą na prawdę pomóc wam zbliżyć się do siebie.

Nie zapominaj o poczcie tradycyjnej

Nowoczesna technologia jest świetna, jeśli chodzi o szybką komunikację, nie zapominaj o mocy, jaką ma własnoręcznie napisany list. Pisząc do kogoś list w tradycyjny sposób zyskujesz czas, aby przemyśleć, co tak naprawdę chcesz napisać. List napisany ręcznie ma też dużo bardziej osobisty charakter niż wiadomość elektroniczna. Oznacza też, że znacznie więcej wysiłku zostało włożone w jego napisanie.

Reklama

Używaj telefonu

Nie polegaj jedynie na słowie pisanym – możliwość usłyszenia dźwięku waszych głosów będzie dla was obojga bardzo ważna. Zamiast wysyłać smsa na dobranoc, możesz równie dobrze zadzwonić. Będzie to dużo milsze, bardziej osobiste i da wam poczucie większej bliskości.

Dziel się nawet najdrobniejszymi sprawami

Kiedy rozmawiacie, rozmawiajcie o wszystkim. O tym, co robiliście w ciągu dnia, kogo spotkaliście, o czym rozmawialiście, a nawet, co jedliście. Jedną z rzeczy, za którymi tęsknisz żyjąc w związku na odległość są zwykłe, drobne szczegóły waszego codziennego życia. Rozmowa o tym, co wcześniej mogło się wydawać nudne pozwoli wam zbliżyć się do siebie.

Rozmawiajcie codziennie

Postarajcie się porozmawiać ze sobą przynajmniej raz każdego dnia. Nawet, jeśli dzwonisz tylko na pięć minut, aby powiedzieć dobranoc, rozmowa taka ma znaczenie. Gdybyście mieszkali razem, codziennie mówilibyście coś do siebie, nie rezygnujcie więc z tego jedynie dlatego, że znajdujecie się setki kilometrów od siebie. Ustalcie zwyczaj, że zawsze rozmawiacie o określonej porze dnia, dzięki temu inne sprawy nie przeszkodzą wam w odbyciu tej ważnej rozmowy telefonicznej.

Wysyłaj zdjęcia

Dzielenie się zdjęciami to dobry sposób utrzymania więzi. Kilka ujęć z wieczornego wyjścia z przyjaciółmi lub ze spotkania rodzinnego pozwoli twojemu partnerowi poczuć większe zaangażowanie w twoje życie. Czasem ciężko opisać słowami, jak coś wygląda, dlatego szybkie zdjęcie telefonem unaoczni twojemu partnerowi, o czym mówisz.

Bądź szczery, ale zachowaj pozytywny ton

Staraj się być radosny i optymistyczny, kiedy rozmawiasz ze swoją drugą połówką. W przeciwnym razie pogłębisz w ukochanej osobie poczucie odosobnienia, bo poczuje, że nie może być przy tobie, aby ci pomóc. Nie oznacza to, że nie powinieneś się dzielić drobnymi przykrościami dnia. Jeśli czujesz się przybity, bo miałeś zły dzień w pracy, podziel się tą informacją. Jeśli będziesz się starać wszystko ukrywać, twój zły humor może tylko wzbudzić niepotrzebne obawy.

Odwiedzajcie się tak często, jak to tylko możliwe

Osobiste spotkanie to oczywiście najlepszy sposób utrzymania kontaktu, dlatego odwiedzajcie się tak często, jak to tylko możliwe. Sprawcie, aby czas, który spędzacie razem był wyjątkowy. Postarajcie się jak najwięcej być ze sobą. Spędźcie też trochę czasu w domu. Wychodzenie co wieczór na miasto może być przyjemne, ale potrzebujecie również trochę czasu na rozmowę.

Róbcie plany na przyszłość

Rozmawiajcie o przyszłości i planujcie kolejne spotkania. Mimo iż czas ten może wydawać się na razie bardzo odległy, da wam to poczucie, że macie na co czekać. Przypomnienie sobie, że wasza rozłąka nie będzie trwała wiecznie, pozwoli łatwiej znowu się rozstać i da wam wspólny cel, na osiągnięcie którego możecie oboje pracować.

Nie zapominaj o ważnych rocznicach

Będąc w rozłące świętowanie rocznic i urodzin jest jeszcze bardziej istotne, bez względu na wszystko nie zapomnij więc o żadnej z tych ważnych okazji. Fakt, że pamiętasz uświadomi ukochanej osobie, że ciągle o niej myślisz nawet, jeśli nie możecie być ze sobą każdego dnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy