Reklama

Jak pozbyć się osadu ze szklanek? To szybki i prosty sposób!

Smugi na szklankach i kieliszkach to uporczywy problem, z którym trudno sobie poradzić. Jeśli mimo dokładnego szorowania naczyń, pozostają na nich rozmazane ślady, wypróbuj szybki i prosty sposób, który sprawi, że nieestetyczne ślady znikną.

Wyszorowanie szklanek i kieliszków nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na przeźroczystym szkle często pozostają bowiem zacieki, które sprawiają, że picie z naczyń jest mniej przyjemne. Mimo że szklanka jest czysta, nie prezentuje się najlepiej. "Zamglona" powłoka wygląda jak roztarty brud. 

Rozmazane ślady są wyjątkowym utrudnieniem, zwłaszcza gdy przygotowujesz elegancką kolację, na przykład wieczerzę wigilijną. Jeśli chcesz, aby zastawa prezentowała się idealnie, wypróbuj prosty sposób, który szybko pomoże uporać ci się ze smugami.

Reklama

Jak uporać się ze smugami?

Chcesz, aby szklanki i kieliszki były błyszczące i krystalicznie czyste? Do miski wlej ciepłą wodę, a następnie dodaj do niej cztery stołowe łyżki soku z cytryny. Później do powstałego roztworu włóż szklane naczynia i pozostaw je na około pół godziny.

Gdy czas minie, wyciągnij naczynia i spłucz je ciepłą wodą. Następnie delikatną, suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym wytrzyj brzegi naczynia. Odstaw szklanki i kieliszki na kilka minut.

Ten sposób pozwoli ci raz na zawsze rozprawić się z uporczywymi zaciekami, które tworzą na szklance "mleczną" powłokę. Cytryna sprawi, że szkło nabierze dodatkowo pięknego połysku.

Co zamiast cytryny?

Równie skutecznym sposobem na pozbycie się smug i zacieków jest zanurzenie naczyń w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Zapach cytrusów jest jednak znacznie przyjemniejszy.  

***

Przeczytaj również: 

Najgorsze fryzury dla pań po 50-tce. Bezlitośnie postarzają 

Nie odbieraj telefonu w ten sposób. Mogą to wykorzystać przeciwko tobie

Virgil Abloh nie żyje. Amerykański projektant mody miał 41 lat

Zobacz również:

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie naczyń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy