Jak pozbyć się plam po lakierze do paznokci?

Lakier do paznokci to niezbędny atrybut niemal każdej kobiety. Właśnie dzięki niemu nasze paznokcie prezentują się pięknie. Niestety, bywa i tak, że uwielbiany przez panie kosmetyk jest źródłem niemałych kłopotów. Wystarczy moment nieuwagi. Co zrobić, jak na naszych meblach, ubraniu, dywanie czy podłodze pojawią się uporczywe plamy? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą ci się pozbyć problemu.

article cover
©123RF/PICSEL

Dywan i tapicerka

©123RF/PICSEL

Jeśli niechciane plamy pojawiły się na twoim dywanie, użyj stuprocentowego acetonu. Zamocz w nim zabrudzoną część dywanu, a następnie połóż na nim ręcznik i dociśnij. Ten prosty zabieg sprawi, że ręcznik wchłonie plamę.

Płyn do mycia naczyń

Jeśli ta pierwsza metoda nie poskutkuje, zmieszaj łyżkę płynu do mycia naczyń z dwiema szklankami ciepłej wody. Zwilż plamę, wykorzystując w tym celu czystą - najlepiej białą ściereczkę. Pocieraj do momentu aż płyn całkowicie wsiąknie w dywan. Na końcu zmocz dywan zimną wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Nadtlenek wodoru

©123RF/PICSEL

Kolejną alternatywną metodą jest użycie do czyszczenia dywanów nadtlenku wodoru. Jak go wykorzystac? Zmieszaj go z wodą w proporcjach 1:1 i nanieść na plamę. Następnie wystaw dywan na słońce, co najmniej na kilka godzin. Co jakiś czas pocieraj zabrudzone lakierem do paznokci miejsce przygotowanym preparatem. Na sam koniec czyszczenia przetrzyj dywan suchym ręcznikiem, zbierając nadmiar płynu.

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci z ubrań?

Jeśli nieefektowne plamy z lakieru do paznokci pojawiły się na twojej ulubionej bluzce lub sukience, zamocz wacik kosmetyczny w zmywaczu do paznokci lub acetonie i potrzyj nim zabrudzone miejsce. Jak tylko plamę uda się usunąć, wypierz odzież w odplamiaczu, a następnie w proszku. Wszelkie niechciane zabrudzenia powinny zniknąć.

Jak usunąć plamy po lakierze do paznokci bez zmywacza?

©123RF/PICSEL

Woda utleniona

Jeśli chcesz pozbyć się plam po lakierze do paznokci, ale nie masz pod ręką zmywacza, możesz sięgnąć po wodę utlenioną.

Nasącz nią wacik i mocno potrzyj zabrudzoną powierzchnię. Po kilku minutach po plamie nie powinno być śladu.

Perfumy, dezodorant z zawartością alkoholu

Jeśli masz pod ręką dezodorant z zawartością alkoholu, to spryskaj nim zabrudzone miejsce z bliskiej odległości (nie przestrasz się lekkiego efektu zmrożenia) i zetrzyj lakier. W razie potrzeby czynność powtórz.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas