Reklama

Reklama

Jak raz na zawsze pozbyć się łupieżu?

Łupież jest tyle niechcianym, co wiernym "przyjacielem". Można borykać się z nim latami, szukając preparatu, który skutecznie zwalczy dokuczliwe objawy. Dobra wiadomość jest taka, że walkę z łupieżem można wygrać. Gorsza taka, że konieczne jest holistyczne podejście, obejmujące i pielęgnację, i dietę.

Wśród najbardziej znienawidzonych urodowych problemów króluje łupież. Konkurować z nim może jedynie trądzik, który w podobnym stopniu frustruje, rujnując samopoczucie i pewność siebie. 

Reklama

O tym, jak trudno jest pozbyć się łupieżu, wie każdy, kto zetknął się w swoim życiu z tą dolegliwością. Niekiedy nawet stosowanie drogich, specjalistycznych preparatów nie przynosi pożądanych efektów.

 Walkę ze schorzeniem - bo tym łupież w istocie jest - można na szczęście wygrać. Potrzebne będą jednak cierpliwość, konsekwencja i zmiana niektórych codziennych przyzwyczajeń.

- Łupież wywołują nagromadzone na skórze głowy drożdżaki z gatunku Malassezia. Produkują one toksyczne substancje, które podrażniają i wysuszają skórę, prowadząc do stanu zapalnego - wyjaśnia w rozmowie z amerykańskim magazynem "Marie Claire" trycholożka Bridgette Hill. 

Specjalistka zaznacza, że przyczyn powstawania łupieżu może być wiele, począwszy od zaburzeń hormonalnych, na niewłaściwej pielęgnacji i diecie skończywszy.

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: łupież | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje