Reklama

Reklama

Jak służy nam patrzenie na żółty kolor?

Jak działa na nas żółta barwa? Pewnie nie mieliście o tym pojęcia!

Pobudza mózg do pracy

Psychologowie potwierdzają w badaniach, że żółty sprzyja koncentracji, jasności myśli i zapamiętywaniu. Wzmacnia kreatywność i pomaga w podejmowaniu decyzji, dlatego jest szczególnie polecany do pomieszczeń przeznaczonych do nauki, warto też otaczać się tym kolorem w miejscu pracy. Ale uwaga! Nie może być go zbyt dużo, ponieważ wówczas może przytłaczać.

Pomaga uporać się ze zmęczeniem

Kojarzy się ze słońcem i ciepłem. Dodaje pozytywnej energii i pobudza do działania. Można wykorzystać tę właściwość, przygotowując sobie energetyzujący koktajl z owoców cytrusowych, ananasa i brzoskwini. Nie tylko dostarczymy sobie witamin i minerałów, ale także dawki energii dzięki żółtemu kolorowi napoju.  

Reklama

Sprawdza się jako... naturalny lek

Zaobserwowano, że żółty rozładowuje napięcia, łagodzi stres. Naturoterapeuci polecają otaczanie się tą barwą, gdy jesteśmy przeziębieni albo jeśli mamy problemy związane z menopauzą. Patrzenie na żółty kolor wzmacnia mięśnie, pobudza przemianę materii, dobrze działa na schorzenia skórne i rozstępy. Warto więc otaczać się tą barwą, np. mieć przy sobie przynajmniej jedną żółtą rzecz (apaszkę czy pasek) albo pomalować fragment ściany na żółto. 

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy