Jak uniknąć "truskawkowych nóg"? Oto kilka porad

Z problemem "truskawkowych nóg" boryka się wiele kobiet. By się z nim uporać, warto pamiętać o kilku pielęgnacyjnych zasadach. Dzięki nim można uniknąć czerwonych kropek i cieszyć się idealnie gładkimi nogami. Co trzeba mieć na uwadze?

W zapobieganiu czerwonym kropkom ważną rolę odgrywają produkty do golenia, dlatego też warto sięgać po pianki i kremy w celu zapewnienia maszynce poślizgu
W zapobieganiu czerwonym kropkom ważną rolę odgrywają produkty do golenia, dlatego też warto sięgać po pianki i kremy w celu zapewnienia maszynce poślizgu123RF/PICSEL

Jakie są przyczyny "truskawkowych nóg"?

"Truskawkowe nogi" to potoczne określenie używane w celu opisania czerwonych kropek, które pojawiają się po goleniu nóg. Do ich powstawania przyczynia się m.in. nadmierne rogowacenie naskórka, stan zapalny mieszków włosowych oraz brak odpowiedniego przygotowania skóry. "Truskawkowe nogi" powodują także zatkane przez pot lub kosmetyki pory.

Chcąc się pozbyć tego problemu, warto zwrócić uwagę na rutynę pielęgnacyjną skóry przed goleniem.

Wiele osób poleca szczotkowanie skóry na sucho
Wiele osób poleca szczotkowanie skóry na sucho123RF/PICSEL

Jak uniknąć "truskawkowych nóg"?

Walcząc z podrażnieniami i czerwonymi kropkami po goleniu trzeba zadbać o pielęgnację skóry. Pomocne będą peelingi, za pomocą których można pozbyć się martwego naskórka i oczyścić pory.

Wiele osób poleca również szczotkowanie skóry na sucho, które skutecznie pobudza mikrokrążenie, ale pomocna w uniknięciu truskawkowych nóg może okazać się także dłuższa kąpiel w ciepłej wodzie.

W zapobieganiu czerwonym kropkom ważną rolę odgrywają produkty do golenia, dlatego też warto sięgać po pianki i kremy w celu zapewnienia maszynce poślizgu. Poza tym istotne jest nawilżanie ogolonej skóry.

Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na maszynki do golenia. Jeśli stosujemy te jednorazowe, to rzeczywiście powinny być używane tylko raz. Wszystko po to, by uniknąć bakterii i zanieczyszczeń, które mogą potęgować stany zapalane.

***

Zobacz także:

Agrest chroni wzrok, ale to nie jedyna jego zaletaInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas