Reklama

Reklama

Jak upiec idealny biszkopt?

Zaczynasz ubijać pianę z białek? To najwyższa pora, by włączyć piekarnik do nagrzania. Piana z białek do biszkoptu musi być ubita na sztywno, gdyż to ona „unosi” ciasto do góry.

Jeśli piana zrobi się aksamitna i lśniąca, a gdy przechylimy miskę, nie wypada z niej – koniec ubijania. Zbyt długie ubijanie spowoduje, że piana podejdzie wodą.

Kokos tak, tłuszcz nie

Reklama

Piekąc biszkopt, nie smarujemy brzegów tortownicy tłuszczem, ponieważ tłuszcz zmniejszy przyczepność ciasta do formy i ciasto nam tak ładnie nie wyrośnie.

Pośrodku utworzy się wybrzuszenie, a po wyjęciu z pieca – opadnie. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by wysypać formę wiórkami kokosowymi – biszkopt nabierze pięknego aromatu.

Jak zrolować biszkopt

Czasem w przepisie na roladę biszkoptową stoi: „Upieczone ciasto wystudzić, posmarować kremem, zwinąć w roladę”. To duże uproszczenie. Całkowicie wystudzonego ciasta biszkoptowego nie da się bowiem zrolować – bo nam się zwyczajnie pokruszy.

Jak zatem należy postępować? Upieczone ciepłe ciasto przenosimy na ściereczkę posypaną cukrem i razem zwijamy w roladę. Po wystudzeniu bez kłopotów rozwijamy, smarujemy masą i ponownie rolujemy.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje