Reklama

Jak w naturalny sposób pozbyć się pleśniawek?

Pleśniawki są to bolesne białe plamy które mogą pojawić się na języku, wewnętrznej stronie policzków czy dziąsłach. Najczęstszą przyczyną powstawania pleśniawek są drożdżaki, które atakują najmocniej, gdy nasz organizm jest osłabiony. Często pojawiają się kiedy niedawno zakończyliśmy antybiotykoterapię lub kiedy przez dłuższy czas stosujemy niezdrową dietę. Bez względu na przyczynę powstawania pleśniawek, istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z nimi. Zacznij jednak od skutecznych, domowych sposobów. Oto kilka z nich.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego uważa się za skuteczny środek ziołowy stosowany w leczeniu pleśniawek ze względu na fakt, że wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze. Można przygotować płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, dodając kilka kropli tego oleju do szklanki wody. W przypadku leczenia pleśniawek, płucz usta taką mieszanką kilka razy dziennie. Zapobiegawczo, stosuj płukankę po każdym myciu zębów.

Ten ziołowy preparat jest bezpieczny w użyciu, jednak zaleca się, by nie połykać nierozcieńczonego olejku , ponieważ może to powodować poważne skutki uboczne, takie jak wysypka, wymioty czy podrażnienie żołądka.

Reklama

Dieta

Zdrowa dieta odgrywa bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia, a także w hamowaniu objawów pleśniawki. Wskazane jest, aby powstrzymać się od zjadania rafinowanego cukru, gdyż jest to częstą przyczyną występowania pleśniawek. A to dlatego, że Candida, gatunek grzyba powodującego tę dolegliwość żywi się właśnie rafinowanym cukrem. Jednakże, istnieje kilka produktów, które pomogą ci zwalczyć pleśniawkę, a są to owoce, warzywa, mięso, ryby, jajka, rośliny strączkowe i mleko.

Koniecznie należy unikać spożywania przetworzonej żywności, ponieważ często zawiera drożdże, które mogą pogorszyć objawy pleśniawki.

Probiotyki są również uważane za bardzo przydatne dla osób walczących z pleśniawkami, ze względu na fakt, że posiadają one bakterie, które pomagają w zrównoważeniu ilości szkodliwych bakterii obecnych w organizmie, a tym samym zapobiegają symptomom pleśniawki. Jogurt jest uważany za jeden z najlepszych produktów probiotycznych, więc wprowadź go koniecznie do swojej diety. Oczywiście mowa jest o naturalnym jogurcie, bez dodatku cukru i szkodliwych barwników.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest kolejnym skutecznym domowym środkiem do leczenia objawów pleśniawki. Jest to spowodowane tym, że ocet jabłkowy wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze. Można wyleczyć pleśniawki stosując ocet jabłkowy w postaci płynu do płukania ust.

Wskazane jest jednak, aby rozcieńczony ocet jabłkowy przed użyciem. Aby przygotować płyn do płukania ust, dodaj jedną łyżeczkę octu jabłkowego do 200 ml wody. Płukankę stosuj kilka razy dziennie, jeżeli pleśniawka już wystąpiła lub zapobiegawczo po każdym myciu zębów.

Czosnek

Czosnek jest domowym lekarstwem na wiele dolegliwości. Jednym z jego zastosowań jest leczenie pleśniawek, a to dlatego, że wykazuje silne właściwości anty-grzybicze. Można żuć kilka ząbków surowego czosnku razem z żywnością, a objawy pleśniawki szybko ustąpią.

Wskazane jest jednak, aby jednocześnie przepłukać usta za pomocą herbatki z mięty pieprzowej, która pomaga w zneutralizowaniu nieświeżego oddechu i wykazuje właściwości anty-grzybicze. Jeżeli nie masz pod ręką herbatki miętowej, możesz zastosować roztwór kropli miętowych. Wystarczy do szklanki wody dodać kilka kropli i gotowe.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy