Jak w Windows 10 połączyć się z urządzeniem przez Bluetooth?

Dzięki technologii Bluetooth możemy bezprzewodowo łączyć nasze urządzenia ze sobą, a także z komputerami z systemem Windows 10. I to wszystko bez potrzeby korzystania z kabli. W przypadku tabletów, możemy bezprzewodowo sparować go z klawiaturą i myszką bez konieczności blokowania swoich cennych portów USB. Dzięki niej możesz także uzyskać dostęp do Internetu parując urządzenie z telefonem, oczywiście jeśli twój dostawca ci to umożliwia.

Jak w Windows 10 połączyć się z urządzeniem przez Bluetooth
Jak w Windows 10 połączyć się z urządzeniem przez Bluetooth© Photogenica

By dodać urządzenie do komputera, laptopa lub tabletu, skorzystaj z tych prostych kroków:

Upewnij się, że usługa Bluetooth jest włączona na urządzeniach i są one gotowe do sparowania.

Większość urządzeń ma w swoim interfejsie przełącznik On/Off. Parowanie może być nieco trudniejsze w przypadku niektórych urządzeń, ponieważ w jednych wystarczy tylko jeden przełącznik, natomiast w innych trzeba przytrzymać przycisk dopóki odpowiednia kontrolka nie zacznie migać.

Gdy zobaczysz już migającą kontrolkę, oznacza to, że twoje urządzenie jest gotowe do sparowania z innym – w tym przypadku z twoim komputerem.

Naciśnij przycisk start i wejdź w ustawienia.

Będąc w tej aplikacji wybierz „urządzenia”, co pozwoli ci zobaczyć listę wszystkich zainstalowanych sprzętów. Po lewej stronie zobaczysz ikonę Bluetooth, po naciśnięciu której twój komputer zacznie wyszukiwać urządzeń z którymi będzie mógł się sparować.

Jeśli twoje urządzenie nie pojawiło się na liście, wróć do początku. Upewnij się, że twoje urządzenie nie wyłączy usługi (wiele urządzeń jest zaprogramowana tak, by po 30 sekundach szukania wyłączyć usługę by nie tracić baterii).

Gdy już znajdziesz swoje urządzenie na liście, wybierz je, a następnie wciśnij przycisk „Paruj”.

Czasami możemy napotkać dodatkowe utrudnienia. Są one związane z tym, że musimy udowodnić, iż to my sami chcemy sparować urządzenia, a nie jest to osoba, która próbuje się włamać do naszego komputera. Istnieją różne sposoby uwierzytelniania, w zależności od parowanych urządzeń.

Może się zdarzyć, że będziesz musiał wpisać specjalny kod na obu urządzeniach (czasami sam wybierasz kod uwierzytelniający, ale może on również znajdować się gdzieś w instrukcji twojego urządzenia). Pamiętaj, by wpisać go zanim sprzęty przestaną czekać na sparowanie.

W przypadku myszy komputerowych, na tym etapie musisz nacisnąć przycisk znajdujący się na jej spodzie, a parując telefony może być wymagane dodatkowe wciśnięcie „Paruj” po wpisaniu kodu na obu urządzeniach.

Jeśli nie znasz kodu, zawsze możesz wypróbować 0000, co przez wielu uznawane jest jako uniwersalne hasło sfrustrowanych użytkowników którzy mieli już dosyć.

Gdy już sparujesz swoje urządzenia, znajdziesz je w części „Urządzenia” w ustawieniach.

By dodać urządzenie z komputera stacjonarnego, kliknij ikonkę bluetooth widoczną na pasku zadań, wybierz Dodaj urządzenie, i zacznij wyszukiwać urządzenia gotowe do sparowania. Jeśli nie możesz znaleźć ikony bluetooth, prawdopodobnie jest ona schowana – z lewej strony zegarka znajdziesz strzałkę, po naciśnięciu której pojawi się okienko pokazujące aplikacje działające w tle, gdzie znajdziesz również aplikację Bluetooth.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas