Reklama

Reklama

Jak wybrać idealne perfumy?

Choć ich nie widać, potrafią upiększyć bardziej niż drogocenny naszyjnik czy efektowny pierścionek. Perfumy to niewątpliwie najlepszy przyjaciel kobiety. W tym sezonie warto postawić na pobudzające zmysły zapachy, które podkreślą nasz styl i osobowość.

Nie jest tajemnicą, że perfumy stanowią doskonałe dopełnienie każdej stylizacji, która bez pasującego zapachu nie jest kompletna. Dla wielu kobiet są one istotniejsze, niż luksusowe dodatki czy w stu procentach dopracowany makijaż. Bywają naszym znakiem rozpoznawczym, nieodzowną częścią wizerunku, który prezentujemy światu. Potrafią wszak wyrazić zarówno romantyczną naturę, jak i silną osobowość czy profesjonalizm - w większym stopniu niż jakikolwiek, nawet najbardziej zjawiskowy naszyjnik.

Reklama

"Twój zapach aktywuje emocje i wspomnienia - tak u ciebie, jak i u osób z twojego otoczenia" - przekonuje Mindy Yang, właścicielka salonu Parfumerie w Nowym Jorku. "Podobnie, jak potrzebujemy innej szminki na każdą okazję czy odpowiedniego względem sytuacji stroju, tak nasze perfumy powinny korespondować z całokształtem naszego wyglądu. Ważne jest, aby eksperymentować i próbować szukać idealnego aromatu" - dodaje.

Kluczową nutą perfum jest nuta głowy - najsilniejszy zapach, który jako pierwszy wyczuwamy tuż po rozpyleniu perfum. To on w największym stopniu decyduje o tym, czy dany aromat przypadnie nam do gustu. Znika w ciągu 15 minut, ustępując miejsca środkowej nucie, zwanej nutą serca. Jest ona esencją zapachu, która utrzymując się przez kilka godzin nadaje mu charakter. Gdy ulegnie rozproszeniu, pozostaje najcięższa nuta głębi, będąca swoistym tłem aromatu. To ona utrzymuje się do końca dnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje