Reklama

Jak wykorzystać tabletki do zmywarki? Nietypowe zastosowania

Tabletki do zmywarki stały się niezbędnym atrybutem każdej kuchni, bo okazują się niezwykle skuteczne w usuwaniu brudu z naczyń. Ich oczyszczającą moc można jednak wykorzystać na wiele innych sposobów. Mogą śmiało zastąpić proszek lub odplamiacz i szybko wybielić obrusy czy firany. Rozprawią się też z przypalonymi garnkami, pokrytym tłuszczem piekarnikiem, pożółkniętą muszlą klozetową i zapleśniałym bębnem pralki. W czym jeszcze pomogą? Poniżej można znaleźć kilka często zaskakujących sposobów na użycie tych uniwersalnych tabletek. Z pewnością okażą się przydatne nie tylko w sytuacjach awaryjnych.

Tabletki do zmywarki wyczyszczą spalone garnki

Przypalone garnki spędzają sen z powiek każdej pani i każdemu panu domu. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się problemu, sięgnij po tabletkę do zmywarki. Wrzuć ją do zabrudzonego garnka bądź naczynia, zalej gorącą wodą i zostaw na noc. Rano wystarczy zastosować tradycyjne mycie naczynia i po przypalonych osadach czy zabrudzeniach nie powinno być śladu.

Tabletki do zmywarki odtłuszczą piekarnik

Próbowałaś wszystkiego, ale tłuszcz nie chce zniknąć z wnętrza piekarnika? Spokojnie. Dzięki tabletkom do zmywarki doczyścisz nawet najbardziej zabrudzoną blachę urządzenia. Wystarczy, że umieścić jedną tabletkę na blasze, zalejesz wrzątkiem i pozostawisz na dwie godziny. Po upływie tego czasu trzeba tylko starannie wypłukać blachę piekarnika gorącą wodą i gotowe.

Reklama

Tabletki do zmywarki usuną tłuste ślady

Tabletka do zmywarki rozpuszczona w wodzie, to także skuteczny specyfik, dzięki któremu szybko usuniesz wszelkie osady zalegające wewnątrz piekarnika, na okapie, szafkach i parapetach. Wszystkie powierzchnie warto starannie wyczyścić miksturą - będą lśnić.

Tabletka do zmywarki wyczyści pralkę

Ciągła wilgoć, detergenty i brudne ubrania powodują, że wewnątrz pralki pojawiają się szpetne ślady po osadach czy pleśni oraz brzydkie zapachy. Żeby się nie natrudzić, a skutecznie doczyścić pralkę, wystarczy nastawić cykl prania z temperaturą 60 stopni i wrzucić dwie tabletki do zmywarki. Gotowe!

Muszla klozetowa będzie lśnić

Jeśli w muszli klozetowej pojawiły się brzydkie zażółcenia czy osady z kamienia i chcesz szybko ją doczyścić, rozpuść w niej tabletkę do zmywarki. Następnie zamocz w mieszaninie szczotkę i doczyść sedes. Na koniec wypłucz toaletę wodą.

Tabletka do zmywarki wybieli obrusy i firanki

Jeśli chcesz przywrócić dawną biel pożółkniętym firankom albo usunąć trudne plamy z białych obrusów, sięgnij po tabletkę do zmywarki, bo świetnie sprawdzi się w roli wybielacza i odplamiacza. Wystarczy, że wrzucisz jedną kapsułkę do pralki.

Pamiętać warto, że ten sposób działa tylko na białe tkaniny.

Sztućce odzyskają dawny blask

Jeżeli widelce, noże, łyżki i łyżeczki straciły blask, można go przywrócić, wykorzystując tabletkę do zmywarki. Napełnij zlew ciepłą wodą i wrzucić do niej tabletkę. Poczekaj aż się rozpuści, a następnie umieść w miksturze sztućce. Po paru minutach wystarczy przetrzeć je gąbką i osuszyć.

Tabletka do zmywarki zdezynfekuje kosz

Z tabletką do zmywarki skutecznie zdezynfekujesz i oczyścisz pojemnik na śmieci. Wystarczy, że wrzucisz do pustego kosza jedną tabletkę, zalejesz ją ciepłą wodę i pozwolisz jej działać przez półgodziny. Po tym czasie wodę wystarczy wylać z kosza i starannie wypłukać pojemnik.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie piekarnika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy