Jak wywoływać zdjęcia w domu?

W dobie smartfonów, tabletów i innych elektronicznych gadżetów robienie zdjęć jest nie tylko przyjemne, ale banalnie proste. Nic dziwnego, że niemal każdego dnia wykonujemy dziesiątki, a nawet setki zdjęć. Fotografujemy zwłaszcza bliskich, ale chcemy też upamiętnić chwile spędzane na wyjazdach, spotkania ze znajomymi czy kulinarne eksperymenty. Niestety zdjęć jest tak dużo, że rzadko do nich wracamy, w najlepszym wypadku katalogujemy je na dysku komputera. Prawdziwą pamiątką są jednak fotografie wywołane i umieszczone w albumach, po które możemy sięgnąć w dowolnym momencie. Sprawdź, jak wywoływać zdjęcia w domu.

Jak samodzielnie wywoływać zdjęcia?
Jak samodzielnie wywoływać zdjęcia? ©123RF/PICSEL
Wieszak na zdjęciaInteria DIY

Samodzielne drukowanie zdjęć

Drukowanie zdjęć
©123RF/PICSEL

Najprostszym sposobem na cieszenie się papierowymi zdjęciami jest ich samodzielne drukowanie. Obecnie większość kolorowych drukarek gwarantuje wydruk wysokiej jakości zdjęć. Kluczem do sukcesu jest zakup odpowiedniego tuszu i papieru fotograficznego. Następnie zdjęcia wystarczy otworzyć na komputerze za pomocą dowolnego programu i wybrać opcję drukowania (kluczowy jest format i jakość wydruku).

Wywoływanie zdjęć w domu – potrzebujesz ciemni

Praca w ciemni
©123RF/PICSEL

Jeśli masz możliwość zorganizowania w domu ciemni, możesz spróbować samodzielnie wywoływać zdjęcia. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, a dostarcza mnóstwo satysfakcji i jest oryginalnym hobby. Najlepszym miejscem na ciemnię jest łazienka lub piwnica, nawet jeśli jest w nich okno, wystarczy je szczelnie zasłonić. Pamiętaj, że podczas wywoływania zdjęć w pomieszczeniu musi panować absolutna ciemność.

Wywoływanie zdjęć w domu – niezbędne akcesoria

Wywoływanie zdjęć
©123RF/PICSEL

Do wywoływania zdjęć potrzebnych jest kilka urządzeń i akcesoriów. Najważniejszym jest koreks, czyli sprzęt do wywoływania negatywów. Przydadzą się też szklane naczynia, każdy o pojemności jednego litra, menzurki, kuwety i szczypce, a także termometr i stoper. Niezbędne są też odczynniki chemiczne: wywoływacz, przerywacz, utrwalacz i zwilżacz.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas