Jak zaaranżować nowoczesny balkon?

Nowoczesna dzielnica. Nowoczesne osiedle. Nowoczesny blok. Nowoczesne mieszkanie. A balkon? Oczywiście, także nowoczesny! Jak sprawić, by stanowił spójną całość ze stylem mieszkania i otoczenia?

Dlaczego warto zdecydować się na balkon w stylu nowoczesnym?

Balkony w stylu nowoczesnym to fuzja minimalizmu, funkcjonalności, inteligentnych rozwiązań i komfortu. To połączenie sprawia, że ów styl cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Dobranie poszczególnych elementów, które stworzą harmonijną całość nie jest trudne, jednak konieczne jest stosowanie się do kilku przykazań stylu nowoczesnego. Jakimi zasadami rządzą się aranżacje nowoczesne na balkonach?

Nowoczesny balkon, czyli minimalizm przede wszystkim

Minimalizm. Wiele osób zastanawia się czy ten styl pasuje do jego potrzeb i oczekiwań. Bowiem już samo pojęcie minimalizm wielu osobom przywołuje na myśl skojarzenia: pusty, skromny, może nawet nudny. Nic bardziej mylnego! Minimalizm to dążenie do tego, by wszystkie przedmioty, akcesoria miały swoje miejsce. Minimalizm to ład i porządek. W końcu minimalizm to prostota, ale nie mająca nic wspólnego z monotonią czy nudą. Co oznacza w praktyce minimalizm w kontekście balkonu w stylu nowoczesnym? Proste, klasyczne kształty, delikatne, stonowane kolory, brak przesady, uporządkowanie. Dobrej jakości meble i dodatki. Inteligentne, wygodne rozwiązania. Nie dziwi zatem fakt, że balkony w stylu nowoczesnym są tak popularne.

Postaw na wysoką jakość

Aranżując balkon w stylu nowoczesnym warto zdecydować się na meble i akcesoria dobre gatunkowo z dwóch powodów. Po pierwsze: meble, poduszki, koce, doniczki, które znajdują się na balkonie narażone są na szereg niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na klimat panujący w naszym kraju nie mamy wpływu, ale na to, czy kupione przez nas produkty bez szwanku i uszczerbku wytrzymają deszcz, wiatr, silne promienie słoneczne, już tak. Wysoka jakość nie zawsze wiąże się z wygórowanymi cenami, choć nie ma co ukrywać, że za rzeczy zrobione z dobrych tworzyw i materiałów, zapłacić trzeba nieco więcej niż za plastikowe odpowiedniki z chińskiego dyskontu. Drugim argumentem jest wygląd tych produktów. Wysokiej jakości meble, akcesoria, które mają zapełnić i ozdobić nowoczesny balkon, powinny być po prostu estetyczne. Przebywanie w otoczeniu pięknych przedmiotów to bowiem prawdziwa przyjemność.

Inteligentne rozwiązania dla komfortu!

Spędzanie czasu na własnym, przepięknie zaaranżowanym w stylu nowoczesnym balkonie, to przyjemność sama w sobie. Jest to niepodważalne. Dla jeszcze większego komfortu można zdecydować się dodatkowo na inteligentne rozwiązania.  Na przykład automatyczne sterowanie muzyką pozwoli nam delektować się niczym niezmąconą błogą ciszą lub wręcz przeciwnie, ulubionymi utworami dobiegającymi z wnętrza domu. Dzięki innowacyjnym technologiom, w kreowaniu których pionierem na rynku jest firma Somfy, nie trzeba nawet wstawać z miękkiego fotela na balkonie, by zmienić piosenkę, podgłośnić bądź przyciszyć odtwarzacz. Sterować zdalnie można szeroką gamą produktów, w tym także oświetleniem, roletami, zasłonami. Wszystko po to, by czas spędzony na nowoczesnym balkonie był jak najmilszy. 

Balkon w stylu nowoczesnym a funkcjonalność

Funkcjonalność na nowoczesnych balkonach objawia się na różny sposób. Dzięki temu, że przestrzeń ta jest uporządkowana, pozbawiona zbędnych przedmiotów, to można z niej swobodnie korzystać zarówno samemu, jak i w większym gronie. Nowoczesny balkon może służyć zarówno za miejsce, w którym można zjeść śniadanie z resztą domowników, jak i spędzić wieczór w towarzystwie znajomych i przyjaciół. Dzięki temu, że na balkonach w stylu nowoczesnym nie brakuje wygodnych mebli stanowią one swoistą oazę odpoczynku, relaksu. Można tu w spokoju i ciszy oddać się kontemplacji, przeczytać książkę, a nawet chwilę popracować. 

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: balkon | technologia | komfort
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy