Zmieszaj z serkiem wiejskim. Złogi nie będą zalegać w jelitach
Oto produkt, który często pojawia się w diecie osób dbających o linię i aktywnych fizycznie. Serek wiejski z jednej strony stanowi skarbnicę białka, a z drugiej jest niskokaloryczny. Jego charakterystyczna, ziarnista struktura sprawia, że w ciekawy sposób urozmaica jadłospis. Kolejnym atutem jest możliwość łatwego wzbogacenia jego smaku i właściwości odżywczych — wystarczy wybrać zdrowe dodatki do serka wiejskiego.

Spis treści:
Dlaczego warto jeść serek wiejski?
Na szczęście wcale nie trzeba planować dalekiej eskapady za miasto, by zrobić zapas serka wiejskiego. Jest produktem łatwo dostępnym, obecnym na półkach w niemalże każdym sklepie spożywczym. Warto z tego faktu korzystać, ponieważ stanowi nie tylko smakowitą przekąskę, ale również skarbnicę składników odżywczych.
Przede wszystkim serek wiejski jest źródłem wysokowartościowego białka, które wspomaga budowę i regenerację mięśni. Dostarcza jednocześnie cenne minerały takie jak wapń, wspierający zdrowie kości. To także źródło witamin A, D oraz z grupy B.

Jeśli weźmiemy pod uwagę niską zawartość tłuszczu, serek wiejski okaże się doskonałym wyborem nie tylko dla sportowców, ale także osób dbających o utrzymanie zdrowej masy ciała. Często gości w menu osób stosujących dietę odchudzającą. Okazuje się, że w łatwy sposób można "podkręcić" zarówno jego właściwości, jak i smak. Jakie dodatki do serka wiejskiego są najzdrowsze?
Wsyp do serka wiejskiego. Jelita będą wdzięczne
Siemię lniane jest bogate w błonnik pokarmowy oraz kwasy tłuszczowe omega-3, które korzystnie działają na serce i cały układ krążenia. Do porcji 100 g serka wiejskiego dodaj łyżkę nasion. Działają łagodząco na błonę śluzową żołądka i jelit, a także usprawniają ruchy perystaltyczne, dzięki czemu łatwiej jest zapobiegać zaparciom i zaleganiu złogów.
Z czym jeść serek wiejski? Dodaj aromatyczną przyprawę
Choć cynamon kojarzy się z deserami, zwłaszcza popisową szarlotką, ma wiele cennych dla zdrowia właściwości. Doskonale wypada również w duecie z serkiem wiejskim. Pachnąca przyprawa pomaga regulować poziom cukru we krwi, co przekłada się na utrzymanie zdrowej wagi. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne sprzyja odporności. Cynamon to sposób na pobudzenie organizmu do wydzielania soków trawiennych, a co za tym idzie - efektywniejszego przyswajania składników odżywczych z pokarmu.
Chrupiący dodatek pełen zdrowia

Orzechy od dawna cieszą się opinią zdrowych produktów, których nie powinno brakować w codziennym jadłospisie. Nie chcesz chrupać ich solo i szukasz sposobów na smaczne włączenie do diety? Nie miej oporów przed zestawieniem ich z serkiem wiejskim. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługują orzechy włoskie, będące doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów, białka pochodzenia roślinnego oraz witamin i minerałów, zwłaszcza magnezu.
Kilka sztuk posiekaj i wsyp do serka wiejskiego np. w porze śniadania. Orzechy włoskie poprawiają funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego. Składniki w nich zawarte działają korzystnie na pamięć i koncentrację, a do tego zwalczają uczucie znużenia. Kwasy tłuszczowe, których nie brakuje w orzechach, pomagają w obniżaniu poziomu "złego" cholesterolu.