Reklama

Reklama

Jakie kwiaty na balkon i do ogrodu?

Oto kilka nowych, wyjątkowo pięknych roślin, które wybrała dla nas Iwona Głuchowska- Fisz, ogrodnik.

Kwiaty ogrodowe

Piwonia chińska - nowa odmiana Louis van Houtte jest naprawdę efektowna. Wyrasta do ok. 80 cm i obsypuje się pięknymi czerwonowiśniowymi pąka mi. Bujnie rośnie nawet w lekkim cieniu. Kwitnie od czerwca. Cena kłączy: ok. 10 zł.

Hortensja bukietowa - prowadzona w formie piennej Renhy Vanille Fraise to prawdziwa piękność. Ma białe kwiaty, zebrane w wielkich kwiatostanach (do 40 cm), które z czasem różowieją. Cena drzewka: od 65 zł.

Szałwia błyszcząca - pojawia się w dwóch ciekawych wersjach. Kwitnąca na purpurowo Gogo Purple oraz ciemnoniebieska Violet Candle szybko się rozkrzewiają i zdobią ogród aż do przymrozków. Cena sadzonki: 5-6 zł.

Reklama

Lilak ottawski - Miss Canada jest krewniaczką popularnego ogrodowego bzu. Bardzo dobrze znosi cięcie i można ją uformować w kulę. Ma nietypowe kwiaty: jasnoróżowe z odcieniem morelowym. Cena sadzonki: 15 zł.

Baptysja błękitna - bylina o oryginalnych niebieskich kwiatkach. Wysoka (do 1 m), wytrzy mała, ale w pierwszym roku trzeba ją bardzo mocno podlewać. Cena: 14 zł.

Kwiaty balkonowe

Gaura - jej wyjątkowa odmiana, Pink Dwarf, której kwiaty wyglądają jak różowe motyle, ude koruje ziołowy ogró dek. Lubi towarzystwo lawendy, tymianku, rozmarynu. Cena jednej sadzonki tej byliny: ok. 15 zł.

Nemezja - gwiazda jednego sezonu. Nowa, elegancka Sunsatia Little Coco, o białych kwiatkach z żółtym oczkiem, ładnie się prezentuje w skrzynce z wyższą kocanką. Cena sadzonki: ok. 5 zł.

Ketmia - w pojemnikach można hodować syryjską. Krzew będzie w ciepłym miejscu kwitł całe lato. Nowe odmiany mają pąki fioletowe, karminowe, nawet niebieskie. Cena: od 20 zł. Uwaga! Jeśli chcemy roślinę rozmnożyć, ucinamy pęd z młodymi listkami, zanurzamy w ukorzeniaczu. Sadzimy, podlewamy i okrywamy woreczkiem na stelażu z patyków.

Fuksja - ukochana roślina naszych babć w kolejnej kolorystycznej odsłonie. Strojna Shadow Dancer Anna ma czerwone płatki na górze, białe na dole. W donicy można ją posadzić z inną, np. klasyczną ułanką czerwono-purpurową i ustawić w półcieniu. W naszym klimacie roślina uprawiana jest jako jednoroczna. Cena sadzonki: ok. 6 zł.

Mekardonia - jednoroczna roślina, która znosi i wysokie temperatury, i pierwsze chłody. Gold Dust kwitnie na żółto, ładnie się prezentuje w donicach, ale też na rabatach. Cena: ok. 15 zł.

Kobieta i życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy