Reklama

Jakie kwiaty posadzić do doniczki na taras? Sprawdź, które sprawdzą się u ciebie

Jakie kwiaty warto posadzić do doniczek na tarasie lub balkonie, aby utrzymały się na długo? Które najpiękniej przyozdobią nasz balkon? Jakie zupełnie nie przetrwają na zacienionym tarasie?

Taras i balkon mogą być wakacyjnym salonem zewnętrznym, dlatego warto zadbać o jego przytulność i atrakcyjność. O nich decyduje dobór mebli oraz roślin. Kwiaty to podstawowa dekoracja każdego tarasu. Jakie gatunki wybrać, żeby najlepiej sprawdziły się na naszym balkonie? Na tę decyzję wpływ będzie miało kilka czynników. Sprawdź, jakie kwiaty doniczkowe przyjmą się na twoim tarasie.

Chcesz stworzyć modną czerwono-fioletową kompozycję kwiatową? Postaw na te kwiaty

Reklama

Jakie kwiaty posadzić do doniczki na taras wschodni?

Taras wschodni jest najłatwiejszy do zaaranżowania, bo można na nim posadzić niemal wszystkie gatunki roślin. Życie na tarasie wschodnim płynie zgodnie z rytmem natury. Kwiaty budzą się oświetlane wstającym słońcem, z którego czerpią energię, a późnym popołudniem odpoczywają w cieniu. Najlepiej na takim tarasie sprawdzą się pelargonie, werbena czy niecierpki. Dobrze będą się na nim czuły także róże czy wiciokrzewy.

Sprawdź: Kwiaty doniczkowe, które kwitną cały rok

Jakie kwiaty posadzić do doniczki na taras południowy?

Kwiaty do doniczki na taras południowy trzeba dobierać bardzo ostrożnie. Południowe balkony czy tarasy są najbardziej problematyczne, ponieważ przez cały dzień opiera się na nich słońce. Wyjątkowo problematyczne będą tarasy i balkony przeszklone. Kwiaty będą tam szybko wysychać a przy upale nawet przypalać od słońca. Do doniczki na taras południowy najlepiej wsadzić petunie bądź aksamitki, które pochodzą z naturalnie ciepłych i suchych regionów, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie w tak kłopotliwych warunkach. Dobrym wyborem może być także portulaka wielkokwiatowa, która bardzo lubi słońce i świetnie znosi upały.

 Zobacz także: Wpływ roślin doniczkowych na samopoczucie i zdrowie. Dlaczego warto je mieć?

Jakie kwiaty posadzić do doniczki na taras zachodni?

Do doniczki na taras zachodni należy wybierać tzw. rośliny księżycowe, czyli takie, które kwitną po zmroku. Zaleca się spróbowania szczęścia z niesamowicie pachnącą maciejką, surfiniami oraz roślinami wilczomlecznymi. Dobrym wyborem na balkon zachodni, który rankiem jest niezwykle chłodny i temperatury nabiera dopiero po południu, mogą być również złocienie lub diascja.

Jakie kwiaty posadzić do doniczki na taras północny?

Północny taras powinien być przystrojony głównie roślinami cieniolubnymi. Inne mogą mieć problem ze wzrostem oraz rozwojem. Wybierając kwiaty do doniczki na taras północny, warto sięgnąć po fuksje lub komarzyce. Dobrze sprawdzi się także barwinek oraz begonia. Jeśli marzy nam się przystrojenie także ram lub ścian tarasu bądź balkonu, warto spróbować szczęścia z bluszczem. 

Zobacz również:

Czerwono-fioletowa kompozycja kwiatowa w płaskiej misie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty doniczkowe | kwiaty | kwiaty na balkonie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy