Reklama

Reklama

Jeden mocny akcent

Znudził ci się wystrój wnętrza? Nie musisz robić rewolucyjnych zmian. Wystarczy intensywny kolor, nietypowy mebel lub tkanina o ciekawym wzorze. Jeden wyrazisty element nada wnętrzu całkiem nowy, odważny charakter. Oto nasze propozycje.

Ornament

Choć jest romantyczny, delikatny i kobiecy, od razu rzuca się w oczy. Doskonale wygląda zarówno na ścianie, jak też jako rama stylowego lustra. Ornament, zwłaszcza wyrazisty, dobrze sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Nie powinno jednak być go za dużo - wystarczy pas ozdobnej tapety lub motyw tylko na jednej ścianie.

Jeśli chcesz tak udekorować wnętrze, nie musisz od razu decydować się na trwałą zmianę. Możesz nakleić na ścianę czy meble ornamenty z weluru. Takie dekoracje są nie tylko bardzo ładne, ale również niezwykle miłe w dotyku.

Reklama

Obraz

Jeśli chcesz, by we wnętrzu pierwsze skrzypce grał np. obraz lub zdjęcie, pamiętaj o paru zasadach. Po pierwsze: to, co wieszasz na ścianie, powinno być tak duże, aby nie zginęło przytłoczone przez inne elementy wystroju. Po drugie: obok "głównego" obrazu lub zdjęcia, nie wieszaj już nic więcej. Po trzecie: im bogatszy i bardziej kolorowy jest namalowany lub sfotografowany obiekt, tym skromniejsza powinna być rama (w nowoczesnych, prostych wnętrzach świetnie prezentują się dzieła bez żadnych ram).

Mebel

Od razu widać, kto tu rządzi - oryginalny fotel z podnóżkiem. Cały pokój zdaje się być dla niego tłem. I o to chodzi - gdyby taki mebel stał w otoczeniu innych wyszukanych sprzętów, niczym by się nie wyróżniał. Rozwiązanie dobre zwłaszcza do małego pokoju utrzymanego w spokojnej, jednolitej kolorystyce.

Tkanina

Wesoła, a jednocześnie lekka i przejrzysta firanka od razu przyciąga wzrok. Wspaniale zdobi okno. Idealnie pasują do niej krzesła i detale, np. dzbanek i filiżanki. Jeśli nie możesz się zdecydować, jaki mocny akcent wprowadzić do wnętrza, wypróbuj właśnie tkaninę, np. o bogatej fakturze lub nietypowym wzorze. Gdy się opatrzy, bez trudu zmienisz ją na inną.

Dekor

Stonowane, gładkie kafelki wcale nie muszą wyglądać poważnie. Wystarczy, że okrasisz je kilkoma tęczowymi dekorami - łazienka będzie wyglądała pogodnie i niebanalnie. Jeśli nie pomyślałaś o dekorach urządzając łazienkę, możesz nakleić ozdoby na kafelki.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: tkanina | ornament | mebel | akcent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy