Lodówka też może mieć styl: design najciekawszych lodówek

Zastanawiając się, jaką lodówkę kupić, najczęściej kierujemy się jej funkcjami, pojemnością, czy specjalnymi, dodatkowymi możliwościami. Rzadko jednak zwracamy uwagę na to, że lodówka może też stanowić element wystroju kuchni i może być wybrana przede wszystkim ze względu na jej wygląd. Zatem jaką lodówkę kupić, by pasowała do aranżacji naszej kuchni?

Jaką lodówkę kupić do inteligentnego domu?

Większość współczesnych lodówek, zaprojektowana jest w podobny sposób. Dominujące na rynku modele z dolnym zamrażalnikiem oraz lodówki side by side - przedzielone na pół z zamrażalnikiem z jednej strony i chłodziarką z drugiej - najczęściej występują w trzech kolorach (biały, czarny, inox) i pasują do większości nowoczesnych kuchni. Jednak jaką lodówkę kupić, aby podkreślić nowoczesny styl naszego wnętrza?

Taką propozycją może być np. lodówka multimedialna (w wersji side by side lub z dolnym zamrażalnikiem), wyposażona w duży wyświetlacz multimedialny. Jeśli posiadacie urządzony w nowoczesnym stylu, zautomatyzowany i inteligentny dom, taka lodówka poza wyjątkowym designem może także stać się centrum Waszego domu.

Przeszklony front, czy może podświetlane drzwi?

Lodówki o wyjątkowym designie, to także side by side z przezroczystym panelem na drzwiach, który pozwala na zajrzenie do jej środka. Jest to oryginalne rozwiązanie, które pozwala na oszczędzenie energii i ma zastosowanie praktyczne, dlatego jest to dobry wybór, jeśli nie wiesz, jaką lodówkę wybrać.

Innym rozwiązaniem, które zainteresuje miłośników designu jest lodówka do obudowy z dolnym zamrażalnikiem. Może ona zostać dosłownie obudowana szafkami kuchennymi i idealnie zrównana z linią mebli, co zapewni wnętrzu wyjątkowy styl i elegancję. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się w kuchniach o nowoczesnym wzornictwie.

A może więcej... kolorów?

Rozważając, jaką lodówkę wybrać, trzeba też wziąć pod uwagę kolorystykę urządzenia. Standardowo, aktualnie królują kolory czarny i inox oraz klasyczny kolor biały - który ostatnio stracił na popularności. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że coraz bardziej popularny staje się także kolor beżowy.

Możesz także wybrać urządzenie w zdecydowanym, energetycznym kolorze, który całkowicie odmieni charakter wnętrza. Do wyboru są na przykład urządzenia w kolorze czerwonym. Są to lodówki o nowoczesnym designie, ich oferta nie jest jednak tak obszerna, jak w przypadku standardowych kolorów.

A może... kuchnia w stylu retro?!

Zupełnie inną kategorią lodówek są lodówki w stylu retro, tworzone specjalnie z myślą o kuchniach w takim właśnie klimacie. Takie aranżacje mają swoich zwolenników i pozwalają na pewną alternatywę wobec nieco minimalistycznego, niekiedy zbyt chłodnego, nowoczesnego stylu.

Design w stylu retro nie wpływa na funkcje i parametry urządzenia. Lodówki oprócz wyróżniającego się stylu, posiadają zaawansowane systemy chłodzenia, np. z systemem no Frost, czy też z wysoką klasą energetyczną. Charakteryzują się one przede wszystkim bardziej owalnym kształtem, czy też klasyczną, dłuższą, poziomą klamką. Co ciekawe, w wielu modelach zamrażalnik umieszczony jest wewnątrz chłodziarki, w jej górnej części (tak, jak robiono to dawniej).

Zastanawiając się, jaką lodówkę kupić do kuchni w stylu retro, możemy wybierać pomiędzy urządzenia w niemal całej gamie kolorystycznej. Producenci oferują lodówki żółte, różowe, czerwone, bordowe, niebieskie, zielone, a nawet wielokolorowe. Bez wątpienia to bardzo oryginalna i ciekawa alternatywa, mogąca sprawić, że kuchnia stanie się miejscem cieplejszym i bardziej żywym.

materiały promocyjne partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy