Reklama

Reklama

Ludzie na całym świecie pokochali tę metodę prania

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu. Dzięki niej w szybki i łatwy sposób dbamy o czystość naszych ubrań, ręczników czy pościeli. Jednak w ostatnich tygodniach ogromną popularność zdobyła zupełnie nowa i zdaniem internautów - niezwykle skuteczna metoda prania.

Stripowanie - nowa metoda prania

Mowa o stripowaniu, czyli metodzie prania, dzięki której tkaniny są jeszcze czystsze niż po wyjęciu z pralki. W tym przypadku mowa o "zdzieraniu brudu", dzięki czemu ubrania i ręczniki są idealnie czyste i pozbawione resztek detergentów, kamienia z twardej wody czy po prostu zabrudzeń, których na pierwszy rzut okna nie widać.

Stripowanie polega na wielogodzinnym namaczaniu w gorącej wodzie czystych, wcześniej wypranych i wysuszonych ubrań. Należy jednak pamiętać, by do wody dodać następujące środki: boraks, sodę oczyszczoną i dowolny detergent, którego na co dzień używamy do prania. Całość dokładnie mieszamy, a następnie w miksturze zamaczamy tekstylia na minimum cztery godziny. Do tego celu możemy wykorzystać wannę lub dużą miskę. Po tym czasie ubranie wkładamy do pralki i uruchamiamy tryb płukania.

Reklama

Warto wiedzieć: Jak prać, by nie musieć prasować?

Stripowanie to doskonały sposób na pozbycie się m.in. żółtych plam od potu na białych ubraniach. Należy jednak uważać z namaczaniem odzieży kolorowej, gdyż istnieje ryzyko wyblaknięcia kolorów. Namaczanie najlepiej sprawdza się w przypadku ręczników, ściereczek kuchennych, obrusów, pieluch wielorazowych i pościeli. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stripowanie | pranie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy