Reklama

Jak prać, by nie musieć prasować?

Prasowanie ubrań – dla jednych żmudna, nudna, doprowadzająca do szewskiej pasji czynność, dla innych doskonały sposób na zrelaksowanie się, łącząc przyjemne z pożytecznym. Dla tych pierwszych mamy dobrą wiadomość – ubrania można prać w taki sposób, by nie było potrzeby ich prasowania.

Pranie ciuchów w pralce bez konieczności ich prasowania, ale z zastrzeżeniem, że ubrania nie będą pogniecione i niechlujne - to marzenie wielu osób. Czy to w ogóle możliwe? Owszem, pod warunkiem że  zastosujemy kilka niezbędnych zasad. Oto one.

Mniej znaczy lepiej

Jeśli chcesz, aby twoje ubrania po wyjęciu z pralki nie wymagały prasowania, pamiętaj o odpowiednim załadunku bębna pralki.  W tym przypadku sprawdzi się powiedzenie - im mniej, tym lepiej.

Zobacz także: Co zrobić, by pranie szybciej wyschło? Oto proste triki

Reklama

Nie wypełniaj bębna po same brzegi, nie upychaj w nim ciuchów. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli bęben pralki wypełnisz w ¾ jego pojemności.

Pranie

Nie ma znaczenia, jakiego detergentu do prania ubrań używasz. Mogą to być kapsułki, żel czy po prostu proszek. Sęk w tym, by nie prać w wysokiej temperaturze, jeśli oczywiście twoje ciuchy nie są bardzo zabrudzone. Niska temperatura prania spowoduje, że ubrania nie będą pogniecione. Jeśli nie chcesz prasować, ustaw temperaturę prania na 30 stopni.

Warto wiedzieć: Domowe sposoby na puszyste ręczniki

Wyciąganie z pralki

Niby banalna rzecz, ale od tego, w jaki sposób wyciągasz pranie z pralki, zależy, czy twoje ciuchy będą wymagały prasowania. Unikaj wkładania upranych ubrań do jednego kosza. Zamiast tego, wyciągaj rzeczy pojedynczo, a następnie żywiołowym ruchem strzepnij daną rzecz. Dzięki temu materiał się rozprostuje, a ty unikniesz zagnieceń.

Wieszanie prania

Staraj się wieszać ubrania w taki sposób, by na całej ich powierzchni nie było żadnych zagnieceń. Jeśli równo rozwiesisz pranie, podczas suszenia materiał stanie się gładki, a ty unikniesz konieczności prasowania ubrań.

Czytaj także: Czego nie można prać w pralce?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pranie | prasowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy