Reklama

Reklama

Matki Polki: Dziecko to nie wszystko

Choć większość Polek deklaruje, że rodzina jest dla nich najważniejsza, w ostatnich latach zaszła ważna zamiana: nie chcemy już poświęcać się i rezygnować z czasu dla siebie. Aż 91 proc. mam przyznało, że potrzebuje chwili oddechu od codziennych spraw - wynika z raportu „Być mamą” przygotowanego na zlecenie firmy P&G w ramach kampanii „Dziękuję ci, mamo”.

Odprowadzenie do żłobka lub przedszkola, pójście do pracy zawodowej lub wykonywanie obowiązków domowych, odebranie dziecka, przygotowanie posiłków, pranie, sprzątanie, zabawa z pociechą - grafik mam jest zazwyczaj szczelnie wypełniony.

Jeśli kobieta nie ma pomocy ze strony bliskich (partnera czy rodziców), bardzo trudno jej wygospodarować czas dla siebie (szczególnie, kiedy opiekuje się małym dzieckiem). Jeszcze kilkanaście lat temu "partnerski" model rodziny był rzadkością, a to, że to na barkach kobiet spoczywa większość obowiązków, nikogo nie dziwiło.

Reklama

Dziś jest inaczej.

Odpoczynek lub rozwój

Wiele kobiet angażuje partnerów, którzy wykonują część obowiązków i, przede wszystkim, opiekują się dziećmi. Dzięki temu mamy mogą mieć trochę wolnego czasu, który mogą przeznaczyć albo na odpoczynek, albo na rozwój. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu uczyć można się niemal wszędzie.

Wiele szkół oferuje kursy, które można robić on -line. W wolnym czasie można więc ponieść swoje kompetencje zawodowe lub zdobywać nową wiedzę, która pozwoli się przekwalifikować. Nawet, jeśli nie szukasz pracy, nadal możesz się uczyć: fotografii, rękodzieła czy nawet makijażowych tricków.

Ważny czas

Ciąża, narodziny dziecka i pierwsze lata jego życia są pięknym i trudnym czasem dla każdej kobiety: z jednej strony wychowywanie malucha przynosi wiele satysfakcji, z drugiej - koncentrowanie się wyłącznie na dziecku może być frustrujące (w końcu jesteś nie tylko mamą, ale przede wszystkim kobietą, która również przed ciążą miała swoje pasje). Dlatego warto zawalczyć o swój wolny czas.

Nieważne, co będziesz wtedy robić: leżeć w wannie i cieszyć się ciszą, czytać ciekawą książkę, uczyć się na kursie - oderwanie od codziennej rutyny na pewno wyjdzie na zdrowie i tobie, i rodzinie.


 

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje