Reklama

Reklama

Mieszkanie świadczy o charakterze

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o swoich znajomych? Zwróć uwagę na to, jak mieszkają. Dzięki temu lepiej poznasz ich charakter.

Drzwi zaopatrzone w masywne zamki i dodatkowe zabezpieczenia zasygnalizują, że lokator mieszkania nie jest człowiekiem otwartym. Nie łatwo wejść do jego mieszkania, ale z równie trudno jest nawiązać z nim kontakt. Zainstalowanie zabezpieczeń stanie się sygnałem, że właściciel mieszkania odgradza się od otoczenia. Często robi to z obawy przed ograbieniem, ale to może nie być jedyny motyw.

Jest to także symboliczne zamknięcie się przed pewną, określoną grupą ludzi, która może się systematycznie, choć niezauważalnie powiększać . - Przełamanie nadmiernego leku i obawy, automatycznie przeobrazi nas w osoby bardziej otwarte na świat. To jest reakcja łańcuchowa, ale sprawdzona i skuteczna - twierdzi Józef Onoszko, specjalista od symboliki mieszkań z Łodzi.

Reklama

Przedpokój może nam powiedzieć nieco więcej o człowieku. Zagracony, to sygnał, że życie lokatora zdominowała jedna sprawa, problem pochłaniający go bez reszty. Szczególną uwagę warto zwrócić na lustro: przesadnie duże sugeruje, że naleźliśmy się w domu zapatrzonego w siebie narcyza.

Serce domu - serce właściciela

Krótki rzut oka na łazienkę pozwoli sprawdzić jakie właściciel ma możliwości i chęci kontaktowania się z otoczeniem. Pedantycznie wysprzątana, z ustawionymi w szeregi kubkami i szczoteczkami wskazuje nie tylko na nadmierne upodobanie do porządku. To znak, że lokator nie kwapi się do nawiązywania szerszych i głębszych znajomości. Tego rodzaju niechęć zademonstruje się również upodobaniem do ciągłej kąpieli i wchodzenia pod prysznic. Jeśli codzienne zabiegi higieniczne nie będą przesadne, to znak, że potrzeba zacieśnienia więzi z innymi jest duża.

- Warto zaobserwować zachowanie dzieci. Bywa, że trudno zagonić je do mycia. To znak,że potrzeba bliskości jest w nich bardzo duża. Emocjonalny niedosyt w kontaktach międzyludzkich zademonstruje się również duża ilością palonych w mieszkaniu świec - twierdzi Józef Onoszko.

Kuchenna wiedza

W kuchni dowiemy się czy dana osoba lubi sprawiać innym przyjemność. Kiedy wszystko leży na przeznaczonym sobie miejscu, można przypuszczać, że jeśli jest mocna w dawaniu robi, to w sposób zaplanowany, nierzadko kalkulując możliwe korzyści. Spontaniczni i bezinteresowni z pewnością preferują kuchenny chaos.

Z oknem na świat

Ludzie otwarci, kontaktowi preferują duże otwory okienne, pozbawione przesadnych ozdobników. - Zastawione kwiatami parapety to sygnał, że wolimy zamknąć się w czterech ścianach i ograniczyć kontakty do niezbędnej konieczności. Nie akceptujemy otaczającej nas rzeczywistości. Rośliny czy inne bibeloty pozwalają skutecznie odizolować się od tego, co na zewnątrz - twierdzi Józef Onoszko.

Także sposób, w jaki oświetlane jest mieszkanie, to źródło informacji o sposobie radzenia sobie z problemami. Włączona górna lampa intensywnie rozjaśniająca mieszkalne wnętrze, zarezerwowana jest dla realistów, trzeźwo stąpających po ziemi. Cele i zamiary są jasno sprecyzowane. Każde działanie poprzedzone będzie zimną kalkulacją. Boczna lampka zapewni nam nieco więcej intymności i komfort chwilowego odcięcia się od gnębiących nas problemów, twierdzi łodzianin.

Grażyna Woźniak

Pochwal się swoim mieszkaniem na dekoria.pl!

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: znak | mieszkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje