Reklama

Reklama

Miodowe odcienie królują we wnętrzach

Świat mody ogłosił, że tej jesieni brąz to nowa czerń, będzie miało to również swoje odzwierciedlenie w trendach wnętrzarskich. Eksperci wskazują, że kolorem roku 2019 będzie odcień miodowy.

Po konsultacjach projektantów wnętrz i prognostów trendów, Dulux ujawnił, że kolorem roku 2019 będzie odcień "Spiced Honey". Ten ciepły, karmelowy odcień jest niezwykle neutralny, a bawiąc się jego różnymi tonacjami - od mocnego, wyrazistego bursztynu, po subtelny odcień piaskowy - możemy zamienić nasze wnętrza w oazę spokoju lub zamienić je w niezwykle energetyzującą i pobudzającą przestrzeń.

Wybór tego koloru nie jest przypadkowy, to odpowiedź na niezwykle dynamiczne czasy, w których nasze domy stają się odskocznią od niespokojnej codzienności.

Reklama

"Spiced Honey to odcień ciepłego karmelu z nutami bursztynu, który doskonale odzwierciedla nasz nowy zamysł optymizmu" - wyjaśnia Marianne Shillingford, dyrektor kreatywny Dulux w Wielkiej Brytanii. Jak dodaje kolor ten rzadziej gra pierwsze skrzypce, częściej odgrywa we wnętrzach rolę drugoplanową. Zatem można pokusić się o wykorzystanie go jako przełamanie pewnej surowości, przez co ociepli wnętrza lub jako dominujący kolor.

"W połączeniu z bielą, odcień miodowy dodaje wnętrzu nieco świeżości, wprowadza odrobinę ciepła i spokoju, nadaje miękkie, przytulne wykończenie - jest niczym tost z masłem. Nie jest jednak pozbawiony nowoczesności" - zapewnia Shillingford. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje