Reklama

Reklama

Nałóż na włosy lub paznokcie. Oto nietypowe zastosowania majonezu

Majonez to niezastąpiony dodatek do wielu sałatek oraz przekąsek. Jak się jednak okazuje, może przydać się również w wielu innych kwestiach, które nie są związane z jedzeniem. Sprawdzi się zarówno jako maska do włosów i odżywka do paznokci, ale także pomoże zmyć kredki czy usunąć etykiety.

Domowa odżywka do włosów

Majonez, bogaty w tłuszcze oraz białka, świetnie sprawdzi się jako odżywka do włosów. Naturalnie nawilży oraz odżywi kosmyki. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu na włosy i pozostawić na kilkanaście minut. Następnie spłukać i dokładnie umyć szamponem.

Jak zmyć kredki domowymi sposobami?

Dzieci niejednokrotnie ozdabiają ściany niezwykłymi rysunkami, które później ciężko nam usunąć. Nie warto wpadać w panikę. Wystarczy udać się do kuchni i sięgnąć po majonez. Obficie nakładamy go na zabrudzone miejsce i pozostawiamy na kilka minut. Następnie wycieramy wilgotną szmatką i pozwalamy plamie wyschnąć.

Reklama

Zobacz również: Suszysz pranie w mieszkaniu? Skutki mogą być opłakane

Oparzenia słoneczne: jak sobie pomóc w domowych warunkach?

Zawarte w majonezie olej oraz żółtko są świetnym środkiem łagodzącym oparzenia słoneczne. Jeśli akurat nie masz w pobliżu niezbędnego kremu, sięgnij po majonez.

Zobacz również: Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

Usuwanie etykiet i gumy do żucia: pomoże majonez

Majonez pomoże również w walce z trudnymi do usunięcia naklejkami i etykietami. Wystarczy nałożyć niewielką ilość, odczekać i odkleić. Podobnie, jeśli chodzi o usunięcie gumy do żucia.

Domowa odżywka do paznokci: znajdziesz w kuchni

Majonez, będący źródłem lecytyny, witamin A, D, E i K oraz minerałów - wapnia, potasu, fosforu, sodu oraz magnezu - jest niezwykle przydatną odżywką do paznokci. Aby zaczęła działać należy nałożyć niewielką ilość majonezu na paznokcie, odczekać 15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Staną się one nie tylko mocniejsze, ale również bardziej błyszczące.

Zobacz również: Nasze babcie myły tym okna bez używania detergentów. Lśniły bez smug!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy