Spryskaj firanki lakierem do włosów. Efekt jest zachwycający

Przed nami świąteczne porządki. Ci, którzy przywiązują szczególną wagę do lśniącego domu w trakcie Wialkanocy, nie tylko dokładnie sprzątają każdy kąt, myją okna, ale także piorą firanki i dywany. Okazuje się, że jest prosty trik z lakierem do włosów, dzięki któremu nasze firanki będą wyglądać jak nowe.

Spryskanie firanek lakierem do włosów przyniesie zaskakujący efekt
Spryskanie firanek lakierem do włosów przyniesie zaskakujący efekt123RF/PICSEL

Każdy, kto bierze się za wielkie sprzątanie na wiosnę, wie, że mycie okien jest jednym z punktów obowiązkowych. Jednak czym są czyste okna, gdy firanki prane w zeszłym sezonie psują cały efekt? Okazuje się, że jest prosty trik, który sprawi, że nasze firanki będą śnieżnobiałe i świeże na dłuższy czas.

Lakier do włosów do firanek

Nie obędzie się oczywiście bez prania na samym początku. Trzeba jednak pamiętać, że firanki należy prać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza na niskich obrotach. Lakier do włosów sprawi jednak, że ominiemy inny, dość nieprzyjemny i żmudny etap dbania o firanki.

Po upraniu i wysuszeniu firanek należy dokładnie spryskać je lakierem do włosów, koniecznie bezbarwnym. Dzięki temu firanki staną się sztywne i proste, nie będzie więc potrzeby używania żelazka.

Dodatkowo, co jest jeszcze bardziej istotne, dzięki użyciu lakieru do włosów firanki pozostaną świeże i czyste na dłuższy czas. Wytworzy się bowiem powłoka ochronna, która utrudni zbieranie się kurzu na powierzchni firanek, pomoże również zachować kolor na znacznie dłuższy czas.

***

„Ewa gotuje”: Caldo verdePolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas