Reklama

Natychmiast zachęci storczyki do kwitnienia. Zasusz, pokrusz i wrzuć do doniczki

Wnętrze bez storczyka wydaje się wnętrzem straconym. Polacy wręcz oszaleli na punkcie egzotycznie wyglądających roślin, z chęcią ozdabiając nimi swoje mieszkania. Aby jednak cieszyć się pięknymi i odżywionymi kwiatami, o storczyki należy odpowiednio zadbać. Co dodać do storczyków żeby ładnie kwitły? Jak się okazuje, pomoże odpad z obiadu, który do tej pory trafiał wprost do kosza.

Co dodać do storczyków żeby ładnie kwitły? Ten sposób jest hitem wśród ogrodników

Orchidee zachwycają swoim wyglądem, stanowiąc doskonałą dekorację każdego wnętrza. Kolorowe kwiaty w odcieniach bieli, różu, czerwieni, fioletu czy żółci cieszą oko każdego właściciela, jednak niekiedy bywają kapryśne.

Storczyki do prawidłowego wzrostu potrzebują bowiem odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą jest wilgotne i przepuszczalne podłoże, a także jasne stanowisko z rozproszonym światłem, gdzie nie docierają bezpośrednio promienie palącego słońca.

Reklama

Co więcej, orchidee wymagają obfitego podlewania, najlepiej w postaci kąpieli wodnej. Niezbędne jest również odpowiednie odżywianie. Aby roślina długo i bujnie kwitła potrzebuje niezbędnych składników mineralnych. A tych możemy jej dostarczyć za pomocą domowego nawozu, który powstanie na bazie resztek z obiadu. Mowa o kościach z mięsa.

Zobacz również: Kwiaciarki stosują ten trik na potęgę. Storczyki obsypują się kwiatami jak szalone

Jak domowym sposobem odżywić storczyki? Pomoże... odpad z obiadu

Patent nawożenia storczyków kośćmi z mięsa święci prawdziwe triumfy wśród zagranicznych hodowców i ogrodników. Powstała na bazie odpadu z obiadu mączka to jedna z najbardziej wartościowych dla orchidei odżywek. W swoim składzie zawiera bowiem wapń, fosfor i magnes, czyli składniki mineralne, które pozytywnie wpływają na rozwój i wzrost rośliny.

Jak samemu zrobić nawóz z kości z obiadu? To nic trudnego!

  1. Ugotowane kości zostaw w nasłonecznionym miejscu na trzy dni, czekając do momentu, aż wyschną.
  2. Następnie przełóż je do moździerza lub rozdrobnij tłuczkiem do kotletów.
  3. Do mączki możesz dodać również kilka liści zielonej herbaty, które dodatkowo wzmocnią działanie nawozu.
  4. Mieszankę wsyp do doniczki.

Teraz wystarczy jedynie obserwować storczyki i cieszyć się odżywionymi, pięknymi kwiatami.

Zobacz również: Dodaj kilka kropel do storczyka. Pobudzisz w ten sposób krnąbrną roślinę

Jak nawozić storczyki: domowe sposoby. W mig obrodzą kwiatami

Domowych sposobów nawożenia storczyków jest jednak zdecydowanie więcej. Do zasilania orchidei używać można również między innymi:

  • skórek z bananów,
  • piwa,
  • czosnku.

Piwo, które w swoim składzie zawiera drożdże, słód oraz chmiel - składniki wykazujące pozytywny wpływ na wygląd liści, kwitnienie i ogólną kondycję storczyków, zadziała na orchidee wręcz zbawiennie. Koniecznie trzeba je jednak rozcieńczyć z wodą, aby stężenie alkoholu nie uszkodziło delikatnych korzeni storczyka.

Piwo należy wlać do kieliszka i odstawić na oko 20-30 minut, aby się lekko wygazowało. Następnie dodać je do litra wody i wymieszać. Następnie podlewać storczyki. Taką odżywkę należy stosować raz w miesiącu.

Zobacz również: "Magiczne" wywary do storczyków. Wystarczy kropla, a parapet utonie od kwiatów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowy nawóz do roślin | kości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy