Reklama

Odmień mieszkanie bez remontu. Niedrogie dodatki, które nadadzą wnętrzom charakteru

Odmienić wnętrze mieszkania i nadać mu nowego charakteru, można nie tylko tanim kosztem oraz bez uciążliwego i przeciągającego się remontu, ale nawet… w jeden dzień. W jaki sposób? Z pomocą niepozornych i niedrogich gadżetów.

Prezentacja partnera

Trendy wnętrzarskie zmieniają się w błyskawicznym tempie i aby za nimi nadążyć, zapewne trzeba by robić gruntowny remont mieszkania przynajmniej raz w roku. Nie wszyscy jednak gonimy za nowościami. Każdy z nas natomiast od czasu do czasu czuje potrzebę zmiany, choćby drobnej. Takiej, która pozwoli nam wyrwać się z codziennej rutyny i pozwoli na nowo złapać wiatr w żagle. Mieszkanie odmienimy z pomocą pięknych dodatków, takich jak dyfuzory zapachowe z patyczkami, nowy koc czy ozdobne poduszki, okazała sterlicja w pięknej donicy i kwieciste zasłony. Tego typu zmiany w naszym mieszkaniu są bardzo łatwe do wprowadzenia, a potrafią zmienić więcej, niż może się wydawać.

Reklama

Moc różnorodnych dodatków

Jednym z najprostszych sposobów na szybką, acz zauważalną zmianę aranżacji pomieszczeń (nie bez powodu często zaczynają od niej zawodowi architekci wnętrz!) jest... wymiana zasłon. To drobna modyfikacja, która wpłynie na klimat całego pokoju. Jeśli dodamy do tego pasującą stylistycznie narzutę na łóżko lub kanapę oraz poduszki - efekt przerośnie nasze oczekiwania.

Kolejnym aspektem, który zrobi kolosalną różnicę, a który może okazać się pewnym zaskoczeniem będzie... lustro. Element ten daje niezwykle ciekawy i pożądany efekt, polegający na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Z tego powodu lustra najlepiej sprawdzają się w niewielkich pokojach. Co więcej, wcale nie trzeba kupować nowego - wystarczy znaleźć nowe miejsce dla tego, które już posiadamy, i dodatkowo je przyozdobić, choćby girlandą lampek.

W drobnych akcentach siła

Prostym sposobem na nadanie innego charakteru wnętrzom jest również przemalowanie ścian. Jako że celujemy w błyskawiczną przemianę - wystarczy nawet jedna ściana. Gwarantujemy, że to też zrobi sporą różnicę!

Przed zakupem farby i przystąpieniem do prac warto jednak zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy. Różne barwy wywołują bowiem inne emocje. Jeśli zależy nam na osiągnięciu efektu nowoczesności, wybierzmy kolor biały. Chcemy zakosztować szczypty luksusu? Nic nie sprawdzi się lepiej niż butelkowa zieleń! A może pragniemy wprawić się w lepszy nastrój? Tutaj pomoże słoneczny odcień żółtego.

Dodatkowe udekorowanie pokoju drobnymi akcentami, takimi jak świece sojowe czy designerskie plakaty, potrafi zdziałać cuda. A może kolejna lampka na komodzie? Bukiet kwiatów w pięknym wazonie? Z pomocą tego typu prostych trików szybko odmienimy nasze mieszkanie w jeden weekend lub wręcz w wolny dzień. Bez prac remontowych i konieczności wydawania połowy wypłaty. Pamiętajmy o jednym: nie warto przesadzać. Liczy się bowiem jakość i pomysł, a nie ilość.

Zapach też robi różnicę

Ktoś powiedział, że przemiana mieszkania to tylko i wyłącznie kwestie wizualne? Nie! Metamorfoza naszych czterech kątów równie dobrze może dotyczyć... zapachów. Nowa woń w łazience, którą zapewnią nam dyfuzory zapachowe to także spora zmiana! Podobnie jak pozbycie się charakterystycznego zapachu gotowania z kuchni.

Tym bardziej że wybrać możemy dyfuzory dekoracyjne, które nie tylko pięknie pachną, ale stanowią też ozdobę pomieszczenia. W takim otoczeniu poczujemy się po prostu lepiej. Nie bez powodu w celu oddziaływania na nastrój stosuje się aromaterapię.

Natomiast w salonie najlepiej sprawdzą się świece zapachowe - unosząca się w pomieszczeniu przyjemna woń to jeden z tych elementów, które potrafią nadać mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru.

Najprostszym sposobem na odmianę bez remontu jest jednak... pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Im dłużej mieszkamy w jednym miejscu, tym więcej zbędnych przedmiotów gromadzimy. Część z nich chowamy do szafy, inne wynosimy na balkon czy do piwnicy, myśląc: "kiedyś na pewno się przydadzą". Czy rzeczywiście?

Pamiątki z podróży, stare gazety, zepsute sprzęty, dawno przeczytane książki, do których nigdy nie wrócimy... "Odgracając" mieszkanie, nie tylko odświeżamy wnętrze (zupełnie za darmo!), ale także zyskujemy wolną przestrzeń na nowe dodatki.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama