Origami designu

Kiedy modna ostatnio fascynacja Japonią napotyka zachodniego niekonwencjonalnego artystę i osadzona zostaje w konsumpcyjnych realiach luksusu, to rezultatem może być nowa kolekcja filiżanek.

article cover
materiały prasowe

W 2005 roku na turyńskiej wystawie Artissima Michael Beutler zdobył nagrodę illy present-future. Jego pracą była instalacja, w której malutki dom zbudowany z prostych drewnianych desek, miał na tyle zmodyfikowaną konstrukcję, że zarówno przestrzeń budynku, jak i jego otoczenie zmieniły całkowicie jego funkcje.

Michael Beutler, urodzony w 1976 roku, studiował we Frankfurcie, dziś mieszka w najbardziej artystycznym mieście Europy ? Berlinie. Działa jednak na całym świecie, nadając pomieszczeniom formę, jakiej nigdy jeszcze nie miały. Znanymi instalacjami są chociażby schody Pecafil w Berlinie, labirynt w Villi Manin, pawilon z drewna i szkła wciśnięty w mały budynek w Wiedniu. Jego tworzywem są ławki, regały na książki, parawany, namioty oraz drewno, gips, szkło i karton.

Każda przestrzeń staje się dla niego atelier, w którym proste, używane już materiały są przetwarzane, wyginane, zestawiane i przerabiane na nowe obiekty. Maszyny i narzędzia pozostają w tych pomieszczeniach ? jakby zapraszały do kontynuacji dzieła.

Ten wyjątkowy architekt tworzywa i rzeźbiarz przestrzeni, pozostał wierny swojej sztuce nawet przy projektowaniu powierzchni tak maleńkiej i delikatnej jak filiżanki do illy espresso.

Wzór Butlera przypomina złożoną serwetkę, której motyw przechodzi na talerzyk tworząc oryginalną kompozycję. Nowa kolekcja illycollection to kwintesencja smaku i elegancji sygnowana marką najsłynniejszej porcelany - Rosenthal. Występujące tutaj lekkie, płynne, ale skoncentrowane i znaczące gesty sztuki, są tak wiekowe, jak rozkosz picia kawy.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas