Reklama

Reklama

Oto rośliny idealne na balkon. Są efektowne i łatwe w uprawie

Decydując się na przyozdobienie naszych balkonów roślinami doniczkowymi, stoimy przed niemałym wyzwaniem. Wybór w sklepach jest bowiem ogromny. Ważne jest jednak, aby dopasować rośliny do warunków panujących na naszym balkonie. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Wybierając kwiaty na balkon, warto wybierać wytrzymałe rośliny, które zniosą nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne. Najlepiej szukać takich, które są odporne na mróz, wiatr oraz wysokie temperatury. Które z nich doskonale upiększą nasz balkon i jednocześnie będą wytrzymałe?

Zobacz również: Uciążliwa alergia na pyłki - jak sobie z nią radzić?

Aksamitki

Aksamitki są łatwe w uprawie i bardzo wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Lubią stanowiska nasłonecznione, a wiatr nie jest ich zabójczym wrogiem. Do zasadzenia wystarczy im zwykła ziemia ogrodowa. Należy podlewać je dwa razy w tygodniu, dość obficie.

Reklama

Pelargonie

Pelargonie doskonale rozwijają się w miejscach słonecznych, ale poradzą sobie również w miejscach nieco ocienionych. Choć pochodzą z Afryki Północnej, są niezwykle łatwe w pielęgnacji, dzięki czemu są odpowiednim wyborem dla tych, którzy kochają otaczać się dużą ilością kwiatów, nawet jeśli nie mają do nich ręki lub czasu na uprawę roślin. Należy jednak pamiętać o ich częstym i obfitym podlewaniu, nawet dwa razy dziennie.

Zobacz: Błędy, jakie popełniamy w pielęgnacji ogrodu

Fuksje

Jeśli pragniesz, aby twój balkon wyglądał naprawdę zjawiskowo, postaw na fuksje. Lubią one miejsca, w których nie dochodzi do nich mocne słońce w godzinach południowych i preferują lekko kwaśną glebę. Ponieważ mają dużą ilość liści, ich zapotrzebowanie na wodę jest dość wysokie. Lubią częste podlewanie i zraszanie ich liści wodą. W Polsce uprawa fuksji na zewnątrz możliwa jest od maja do października.

Bratki

Te niezwykle urocze i barwne rośliny najlepiej rozwijają się na balkonach wschodnich i zachodnich, bowiem nie lubią całodniowej ekspozycji na mocne słońce. Najlepiej kwitną w lekkim półcieniu. Bratki sprzedawane są zazwyczaj w małych doniczkach, z których należy szybko przesadzić je do większych pojemników w taki sposób, aby jedna roślina miała około 15-20 cm przestrzeni wokół siebie. Należy podlewać je regularnie tak, aby ich podłoże stale było lekko wilgotne, ale nie całkowicie mokre. Najlepiej podlewać je rano lub w ciągu dnia ze szczególną ostrożnością, aby nie moczyć ich liści oraz kwiatów - są bowiem wrażliwe na choroby.

Zobacz również: Jak pozbyć się mszyc za pomocą czosnku?

Bakopa

Bakopy są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób lubiących subtelne rośliny. Ich denikatne, jasne kwiaty pięknie prezentują się na balustradach i wiszących doniczkach. Ich pielęgnacja nie należy do trudnych - rośliny wystarczy od czasu do czasu nawozić oraz regularnie podlewać. Bakopa bowiem źle znosi suszę. Lubi stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy