Reklama

Reklama

Poczuj pasję w rytmie slow life!

Większość z nas żyje szybko i codziennie przemierza prawdziwy maraton – z pracy do domu, z domu na siłownię, kurs językowy lub na zakupy i z powrotem do domu, aby następnego dnia ponownie powtórzyć utarty schemat. W nieustannym zawodowym i prywatnym pędzie często zapominamy o tym, jak ważne jest zachowanie harmonii i pielęgnowanie pasji.

Zastanówmy się czy nie warto zatrzymać się na chwilę i dać się porwać nietypowemu zajęciu? Okazja ku temu nadarzy się już 10 czerwca podczas Światowego Dnia Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych. 

Świat oszalał na punkcie robótek ręcznych!

Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych to święto, które powstało w 2005 roku za sprawą Danielle Landes - wielkiej miłośniczki robótek ręcznych. Danielle zainspirowana innymi nietypowymi świętami postanowiła połączyć wszystkich pasjonatów robienia na drutach na całym Świecie i stworzyć dzień, w którym będą mogli dzielić się tą niezwykłą pasją z każdym napotkanym człowiekiem! Idea Światowego Dnia Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych pokrywa się z popularną ostatnio filozofią slow life. Zwolennicy tej filozofii zachęcają nas, abyśmy starali się zwolnić tempo, nauczali się celebrować każdą chwilę i odnaleźli swój indywidualny styl życia. W odnalezieniu wewnętrznej harmonii pomagają pasje i nietypowe zainteresowania, które pozwalają zapomnieć o codziennych problemach i skupić się na celebracji czasu. Przykładem takiego hobby jest właśnie robienie na drutach, za pomocą którego nie tylko możemy się odprężyć, ale także stworzyć coś niezwykłego, co dostarczy nam ogromnej satysfakcji.

Reklama

Dla wielu z nas robienie na drutach kojarzy się wyłącznie ze starszą panią w bujanym fotelu, która dzierga szaliki i rękawiczki dla swoich wnucząt. Jednak w USA, Azji oraz dużej części Europy jest zupełnie inaczej! Ludzie w każdym wieku niemal oszaleli na punkcie dziergania! Pasjonaci robienia na drutach tworzą już niemalże międzynarodową społeczność, która wzajemnie się inspiruje!

Moda na dzierganie odrodziła się początkowo w Stanach Zjednoczonych, a do Europy przywędrowała m.in. za sprawą pary hiszpańskich przyjaciół - Maríi José Marín i Alberta Bravo. Prawie 8 lat temu Maria i Alberto wybrali się do Nowego Jorku, aby odwiedzić swojego przyjaciela. Spacerując po nowojorskich ulicach niemal na każdym kroku spotykali ludzi robiących na drutach - w kawiarniach, parkach czy komunikacji miejskiej. Hiszpańscy przyjaciele byli totalnie zaskoczeni widokiem specjalnych sklepów pełnych wełny w rozmaitych kolorach i różnych rodzajów drutów do dziergania! To niezwykłe doświadczenie, nie tylko sprawiło, że sami zakochali się w robieniu na drutach, ale też stworzyli międzynarodową markę modową We Are Knitters!

Od pierwszego dnia Maria i Alberto poświęcili się odtwarzaniu dawnego kunsztu dziewiarskiego modernizując go i nadając mu współczesnego charakteru.  W ciągu zaledwie 5  lat marka stała się międzynarodowym dostawcą zestawów do robienia na drutach oraz wysokiej jakości wełny. Stworzyła internetową podstawę dla międzynarodowej społeczności skupianej wokół robótek ręcznych oraz miłośników DYI.

W każdym zestawie We Are Knitters znajdują się wszystkie elementy potrzebne, by wykonać własną, wyjątkową robótkę. Znajdziemy więc wełnę, drewniane druty, wzór, igłę do wełny oraz metkę. Aby robótki stały się jak najbardziej komfortowe druty zostały wykonane z drewna bukowego, każda para robiona jest ręcznie przez wyspecjalizowanego rzemieślnika. 

Myślisz: to szalone i niewykonalne! Nie umiem robić na drutach i mam dwie lewe ręce!

 Myślisz, że robienie na drutach jest trudne i skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Początkowo wymaga ono pewnego skupienia i zaangażowania, ale kiedy już opanujesz podstawowe elementy to stanie się ono łatwiejsze niż myślisz! Planujesz opalanie i wybierasz się na plażę lub nad jezioro? Wykorzystaj chwilę relaksu i zacznij robótkę! Będziesz mogła skończyć ją w dowolnym miejscu lub czasie - w pociągu, podczas podróży lub nawet podczas wizyty u fryzjera! Wełna i druty są lekkie i łatwo zmieszczą się do wakacyjnej torebki.

Przygodę z robieniem na drutach najlepiej zacząć właśnie 10 czerwca!  Na stronie internetowej  Światowego Dnia Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych znajduje się lista wydarzeń, które będą odbywały się w Polsce! 


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy