Reklama

Reklama

Podlej je wodą z mlekiem. Te kwiaty to uwielbiają

W kuchni możemy znaleźć wiele produktów, które z powodzeniem posłużą nam w codziennej pielęgnacji roślin. Dlatego też warto zrezygnować ze sztucznych nawozów i postawić na zupełną naturalność. Do wody, którą podlewamy rośliny, dodajmy kilka kropli mleka. Niewiarygodne, jak bardzo pomoże!

Nawóz z fusów z kawy czy skorupek z jajek jest znany niemal każdemu miłośnikowi roślin. Tymczasem niezwykłych trików na wzmocnienie kwiatów doniczkowych jest znacznie więcej. Jednym z nich jest podlanie roślin mieszkanką mleka oraz wody. Jak to działa?

Zobacz również: Zrób w domu prostą mieszankę i wlej pod tuje. Będą rosły jak szalone

Mleko do podlewania kwiatków. Czy działa?

Mleko może świetnie wspomóc nasze rośliny. Wszystko za sprawą zawartej w niej laktoferynie, która posiada właściwości bakteriobójcze oraz antygrzybiczne, co sprawi, że kwiaty, a w szczególności ich liście, będą pod świetną ochroną przed ewentualnymi chorobami grzybowymi.

Reklama

Co więcej, zawarta w mleku witamina B zwalczy mszyce oraz wirusy, które mogą zaatakować liście roślin, a cukry będą dodatkowym wsparciem dla jej wzrostu oraz rozwoju.

Nawóz z dodatkiem mleka sprawi, że rośliny będą cieszyć oko pięknymi liśćmi o głębokiej barwie, a także obfitymi kwiatostanami. Należy jednak pamiętać, aby nie przedawkować ilości mleka dodanego do wody. Pod żadnym pozorem nie należy również podlewać roślin samym mlekiem. To może bowiem mocno im zaszkodzić.

Zobacz również: Wyjmij z lodówki, zmieszaj z wodą i podlej paprotkę. Efekt cię zaskoczy

Jak często podlewać rośliny wodą z dodatkiem mleka?

Kwiaty powinniśmy podlewać mieszanką litra wody, do którego dodana zostanie połowa szklanki mleka. Takie proporcje są idealnymi, aby dodatkowo nie zaszkodzić roślinom.

Co więcej, pamiętajmy aby nie podlewać roślin podobną mieszanką w okresie, kiedy doskwierają nam upały. Wówczas mleko może bowiem skwaśnieć, a efektem będzie niezwykle nieprzyjemny zapach.

Wodą z dodatkiem mleka warto podlewać rośliny nie częściej, niż raz na miesiąc.

Jakie kwiaty można podlewać mlekiem?

Pamiętajmy, że nie wszystkim kwiatom spodoba się mieszanka, jaką chcielibyśmy im podać. Woda z dodatkiem mleka świetnie sprawdzi się w przypadku pielęgnacji fikusów, bluszczów, dzwonków, aloesu, paproci czy palm doniczkowych. Mleko, za sprawą dużej ilości wapnia, tolerują bowiem wyłącznie rośliny, które lubią wapniowe nawozy.

Woda z mlekiem nie nadaje się do zasilania roślin kwasolubnych.

Zobacz również: Te wywary kochają storczyki. Rosną po nich jak szalone

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mleko | podlewanie kwiatów | nawóz do kwiatów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy