Reklama

Reklama

Połóż plastry na kaloryferze. Domownicy ci podziękują

Zapach cytrusów unoszący się w mieszkaniu przez długie godziny? To proste. Wystarczy, że na kaloryferze położysz… plastry pomarańczy. W ten sposób w mieszkaniu czy domu nieco wcześniej zagości ten kojarzący się ze świętami zapach.

Świąteczny aromat na długo przed Gwiazdką? Istnieje prosty sposób, aby już w listopadzie wypełnić przestrzenie domu czy mieszkania aromatycznym zapachem cytrusów. Wystarczy, że pomarańczę pokroimy w plastry i umieścimy na kaloryferze.

Sprawdź: Jak znaleźć ukrytą kamerę w pokoju hotelowym?

Aromat świąt w całym domu

Kluczem do sukcesu jest tutaj przestrzeganie kilku prostych zasad. Plastry pomarańczy nie mogą być zbyt grube. Może się to skończyć tym, że owoc spleśnieje lub zgnije i wtedy z naszej świątecznej atmosfery nici. Co gorsza, może się zdarzyć, że sok z soczystego owocu zaleje kaloryfer.

Reklama

Zobacz również: Ta metoda to hit! Dodaj do wody i podlej. Dracena będzie rosła jak szalona

Połóż plastry na kaloryferze. Zapach wypełni całe mieszkanie

Dlatego też pomarańczę najlepiej pokroić w cienkie plastry. Nim położymy je na grzejnik, odsączmy je na ręczniku papierowym. Kolejny krok to położenia kawałków owocu na grzejniku odkręconym na niską moc.

Gdy plastry pomarańczy delikatnie przeschną, możemy odrobinę zwiększyć temperaturę. Po kilku dniach plastry pomarańczy będą gotową świąteczną dekoracją, a w mieszkaniu będzie się unosił orzeźwiający aromat.

Suszone plastry pomarańczy sprawdzą się jako ozdoba do świątecznych stroików czy dekoracja na choinkę.

***

Zobacz również: Właściwości zdrowotne pomarańczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pomarańcze | aromaterapia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy