Reklama

Reklama

Postaw tę roślinę we wszystkich pokojach. Pająki i insekty uciekną w popłochu

Człowiek przez całe swoje życie połyka podczas snu kilkaset pająków – większość osób zapewne zetknęła się kiedyś z tą informacją. Uspokajamy – to mit. Ryzyko spałaszowania tego stawonoga podczas oddawania się w ramiona Morfeusza, statycznie jest niezwykle znikome. Jeśli jednak chcesz mieć większą pewność, że w twoim domu nie spotkasz pajęczaka, sięgnij po pewną roślinę, która skutecznie go odstraszy.

Czy powinniśmy się pozbywać pająków z domu?

W Polsce nie mamy do czynienia z gatunkami pająków, których ugryzienie powodowałoby utratę życia, a mimo to spora grupa ludzi na ich widok popada w niemałą panikę. Wśród nich są również osoby cierpiące na arachnofobię, czyli zaburzenie lękowe przed pająkami.

Należy pamiętać, że pająki odgrywają bardzo ważną rolę w ekosystemie. Skutecznie zmniejszają populację różnych owadów w naszych domach - m.in. much, a ponadto zwalczają szkodniki wielu roślin. Co więcej - pająki w domu zmniejszają rozprzestrzenianie się chorób. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż pozbywają się zakażonych szkodników.

Reklama

Zatem zanim postanowimy wypędzić pająki z naszego domu, pamiętajmy, że te stawonogi są dużym sprzymierzeńcem człowieka.

Czytaj także: To najgroźniejsze pająki w Polsce. Nie chcesz ich spotkać

Jak pozbyć się pająków z domu?

Jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko napotkania w domu na pająka, powinniśmy sięgnąć po świeżą miętę w doniczce, która właściwości odstraszające pająki i insekty. Roślinę należy rozstawić w każdym pomieszczeniu w domu i wymieniać na nową w momencie, kiedy jej liście zwiędną.

Innym sposobem na odstraszenie pająków jest zrobienie naparu z liści mięty, którym spryskamy ramy okien i wszelkiego rodzaju zakamarki, gdzie mogą znajdować się pająki. Napar z mięty najlepiej wymieszać z niewielką ilością płynu do mycia naczyń.

Czytaj również: Czym odstraszyć myszy? Zastosuj tę metodę, a uciekną, gdzie pieprz rośnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pająki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy