Reklama

Reklama

Posyp tym mopa i zostaw na pięć minut. Tak przywrócisz mu świeżość

Podczas domowych porządków nie można pominąć etapu dokładnego mycia podłóg, na których również zbiera się kurz i brud. Używając mopa, nie zapominajmy, że on tym bardziej wymaga dokładnego czyszczenia po każdym użyciu. Jak zrobić to w prosty sposób?

Mop jest niezbędnym elementem wyposażenia do sprzątania domu. Często jednak zapominamy o tym, jak ważne jest, aby regularnie po każdym sprzątaniu go wyczyścić - zbiera on bowiem kurz i brud, a jeśli niewyczyszczonym mopem umyjemy podłogi ponownie, zafundujemy sobie brzydki zapach stęchlizny i wilgoci w całym domu. Jak uniknąć takiej przykrej sytuacji?

Sprawdź też: Mycie podłogi bez smug. Wlej szklankę tego naparu do wiadra z mopem

Reklama

Jak skutecznie czyścić mopa?

Trik ze skutecznym czyszczenia mopa jest naprawdę prosty. Jedynym, o czym trzeba pamiętać, jest regularność i powtarzanie tej czynności każdorazowo po umyciu podłogi.

W celu czyszczenia mopa trzeba przygotować specjalną mieszankę z połowy szklanki sody oczyszczonej i soli, a następnie posypać nią obficie włosie mopa i zostawić na conajmniej 5 minut. Jeśli pozwala nam na to czas, możemy zostawić go nawet na godzinę. Na sam koniec należy wymyć mopa pod gorącą wodą, opcjonalnie można również uprać go na najkrótszym programie w pralce.

Dzięki temu przywrócimy mu świeżość, a ryzyko rozprzestrzeniania brzydkiego zapachu zniknie całkowicie.

Czytaj równieżJak dobrać odpowiedni środek myjący do rodzaju podłogi?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie podłóg | mop | czyszczenie mopa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy