Reklama

Reklama

Pozbądź się bólu dzięki... poduszce

Korzystamy z niej codziennie, ale możemy zrobić to jeszcze bardziej efektywnie. Oto przykłady. Ułożona pod łydkami przyniesie ulgę zmęczonym i opuchniętym nogom, umieszczona między udami może okazać się remedium na obolały kręgosłup. I to jeszcze nie koniec.

Poduszka, na której śpisz, może okazać się sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i komfort. Jej odpowiednie ułożenie może zlikwidować refluks, opuchliznę na nogach i ból pleców. Ponadto poduszka sprawdzi się też, jako narzędzie do ćwiczeń. Zatem zanim przytulimy się do niej wieczorową porą, wykorzystajmy wszystkie możliwości, jakie daje.

Jeśli dokucza nam refluks, dość nieprzyjemna dolegliwość, najczęściej pojawiająca się po posiłku, warto rozważyć spanie w nieco uniesionej pozycji - ułożenie dwóch poduszek, jedna na drugiej - powoduje, że nie będzie dochodziło do cofania się treści żołądkowych w trakcie snu, a nieprzyjemne palące uczucie nie będzie nam doskwierało.

Reklama

Po poduszki warto sięgnąć również po długim dniu, kiedy nasze nogi odmawiają nam posłuszeństwa i są opuchnięte. Wtedy po przyjściu z domu warto położyć się na chwilę, a pod łydki ułożyć kilka poduszek. Dzięki temu poprawia się krążenie, ustępują takie dolegliwości, jak obrzmienia czy mrowienie.

Kolejnym sposobem na wykorzystanie poduszki jest ułożenie jej w trakcie snu między udami lub kolanami. Ten sposób jest szczególnie polecany osobom, które najczęściej śpią w pozycji na boku.

Ułożenie poduszki między nogami w trakcie snu niweluje wszelkie uciski, równocześnie koryguje postawę bioder i miednicy. Stanowi również ulgę dla osób, które cierpią z powodu bólu krzyża lub dolega im rwa kulszowa. 

Niewielkie uniesienie, poprzez włożenie poduszki między nogi może również usprawnić krążenie, na koniec poduszka działa niczym amortyzator, a równocześnie pozwala rozluźnić kręgosłup, co niweluje ryzyko bólu.

Poduszka może okazać się również nieocenionym sprzymierzeńcem osób aktywnych lub tych, którzy chcą być aktywni, ale do rannych ptaszków nie należą. 

Z pomocą poduszki możemy wykonać kilka ćwiczeń. Poduszkę wystarczy umieścić między stopami, już samo jej utrzymanie angażuje mięśnie nóg. Następnie możemy lekko unieść nogi, to ćwiczenie wpływa na dolne partie mięśni brzucha.

Kolejne wyzwanie to unoszenie nóg przy jednoczesnym utrzymaniu barków w nieco uniesionej pozycji.

Następne ćwiczenie będzie idealne dla tych, którzy nie lubią bezczynnie oglądać seriali. Umieszczenie dwóch poduszek między kolanami i ściskanie ich, to niepozorne ćwiczenie, ale może przynieść zaskakujące rezultaty, szczególnie w przypadku kłopotliwych wewnętrznych partii ud. Należy jednak wykonywać je bardzo powoli i precyzyjnie.

Zobacz również:

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: poduszka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy