Reklama

Reklama

Prezent ślubny. Jaki wybrać, by został zapamiętany na długo?

Gorący sezon ślubów ruszył pełną parą. Wiąże się to z wieloma dylematami. Oczywiście poza tym, co na siebie włożyć, jaką zrobić fryzurę czy makijaż, pojawia się pytanie – co z prezentem dla nowożeńców? Czy pójść na łatwiznę i podarować kopertę z pieniędzmi, czy może pokusić się o nieco bardziej oryginalny, ale przydatny prezent? Szczególnie, jeśli ten wyjątkowy dzień w życiu należy do bliskich ci osób, warto zastanowić się nad czymś, co na zawsze zostanie zapamiętane przez młodą parę. Kupując prezent nie będziesz zastanawiać się nad tym ile pieniędzy włożyć do koperty i czy to przypadkiem nie za mało… A rozbieżność jest bardzo duża.

Na początku warto przemyśleć, co byłoby najbardziej przydatne dla nowożeńców. Można delikatnie podpytać – a nuż potrzebują czegoś do wyposażenia domu, bądź mają w planach egzotyczną podróż. Wszystko to kwestia tego, jaką sumą dysponujemy, bo opcji jest naprawdę wiele. Dobrze jest zorientować się też, czy nie posiadają już czegoś, co planujemy kupić. 

Reklama

Serwis obiadowy lub kawowy

Jedną z opcji jest np. serwis obiadowy lub kawowy. Dobrze byłoby trafić w gust młodej pary, bo różnorodność  dostępnej porcelany jest ogromna. Od klasycznych, białych serwisów po różnokolorowe, z wzorami. Taki zestaw jest niezbędny w każdym domu, pod warunkiem, że jest miejsce do jego przechowywania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy serwis nie jest poobijany, bo i takie przypadki się zdarzają… Ceny rozpoczynają się od około 150 zł wzwyż. 

Duży koc 

Duży, miły w dotyku koc to kolejny pomysł na prezent ślubny. Czemu miałby służyć? A chociażby temu, by w chłodne, zimowe wieczory, podczas romantycznego wieczoru we dwoje okryć się nim i obejrzeć wspólnie film. Można też na zamówienie wyhaftować na nim napis, ładnie zapakować i dołączyć karteczkę z życzeniami. Duży, wysokogatunkowy koc można kupić już za 130 zł.

Komplet ręczników

Ręczniki to rzecz, która szybko się zużywa, a chcąc kupić je na lata, należy wydać na nie trochę więcej. Jeśli nie masz pomysłu na ślubny prezent, kup piękny zestaw ręczników, kolorystycznie pasujących do łazienki. Na zamówienie można na nich wyhaftować imiona młodych i np. datę ślubu. Taki prezent będzie im na co dzień przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Album na zdjęcia 

Album przyda się na pewno. Szczególnie, że zdjęć weselnych jest zwykle mnóstwo. Można je zatem włożyć do albumu i stworzyć z niego niesamowitą pamiątkę. Jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Jeśli ślub biorą twoi najbliżsi przyjaciele, świetnym pomysłem będzie też antyrama z waszymi wspólnymi zdjęciami. Bo najpiękniejsze chwile najlepiej wspomina się właśnie na fotografiach. 

Ekspres do kawy

Jeśli młodzi są miłośnikami kawy, strzałem w dziesiątkę będzie ekspres (o ile go jeszcze nie posiadają). Najlepiej wybrać taki, który będzie pasował do kolorystyki kuchni oraz posiadał opcję mielenia ziaren. Taki prezent posłuży im długie lata, a ty będziesz miał pretekst, żeby „wprosić” się na niezapowiedzianą kawkę ;). 

Bon do spa 

Ślub, jak i wesele, wiąże się w wielu przypadkach ze stresem, gonitwą i brakiem czasu. Trafionym prezentem będzie zatem pakiet masaży lub zabiegów dla dwojga w spa. Wystarczy kupić jedynie bon podarunkowy, który nowożeńcy zrealizują w odpowiadającym im terminie. Ceny rozpoczynają się od około 200 zł wzwyż dla dwóch osób. Na pewno będą zachwyceni!

Egzotyczna wycieczka we dwoje

Jak ślub, to i podróż poślubna. Jeśli młodzi nie mają jeszcze nic w planach, to zawsze możesz ich wyręczyć! Może być np. tydzień na Wyspach Kanaryjskich lub w innym egzotycznym miejscu. Biura podróży oferują wiele różnorodnych opcji, a wszystko zależy od tego, co obdarowywani preferują. Pamiętaj, by wybrać też dla nich odpowiedni termin. Na pewno ci za to podziękują!

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje