Reklama

Prosty patent z papierem toaletowym. Teraz rolka wystarczy na dłużej

W czasach PRL papier toaletowy był tego samego koloru, co tamtejsza rzeczywistość – szary. Na szczęście dziś już nikt nie musi stać wiele godzin w długich kolejkach, by nabyć kilka rolek, a w dodatku producenci oferują papier z najróżniejszą strukturą, barwą, grubością, a nawet zapachem. Jednak jednym z najważniejszych kryteriów podczas kupowania papieru toaletowego, jest jego długość. Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile metrów papieru znajduje się na jednej rolce.

Wydawałoby się, że wybór papieru toaletowego to błahostka, nad którą nie trzeba się zbyt długo zastanawiać. Podczas robienia zakupów niektórzy sięgają po pierwszy z brzegu, nie zważając na jakość, długość czy kolor, inni z kolei od lat są wierni temu samemu producentowi i typowi papieru.

Czytaj także: Rozkładasz papier na desce klozetowej? W ten sposób sobie nie pomagasz

Warto jednak zwrócić uwagę, czy papier toaletowy, który decydujemy się nabyć, aby na pewno jest wart swojej ceny w kontekście jego wydajności. W tym celu możemy dokonać prostych obliczeń, dzięki czemu dowiemy się, który papier starczy nam na dłużej.

Reklama

Jak policzyć, ile metrów papieru znajduje się na jednej rolce?

Przede wszystkim dokładnie przyjrzyj się informacjom umieszczonym przez producenta na opakowaniu. Niektóre firmy na opakowaniach podają konkretną długość papieru na jednej rolce, ale niestety nie jest regułą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak długi jest papier, wystarczy wykonać proste obliczenie. Jak to zrobić? Użyj kalkulatora w telefonie i pomnóż długość jednego listka przez liczbę listków na jednej rolce. Takie informacje powinny być zawarte na opakowaniu papieru. Dzięki temu uzyskasz wynik, mówiący o tym, ile metrów papieru umieścił producent na jednej rolce

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: papier toaletowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy